Egzamin dojrzałości w czasach pandemii. Jak z maturą poradziły sobie młode gwiazdy sportu?

Gwiazdy

iStockphotoNoipornpan/Getty Images

Matura to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych egzaminów w naszym życiu. W tym roku sprawdzian dojrzałości przyniósł licealistom jeszcze więcej stresu niż zazwyczaj. Kwarantanna, niepewność i spore opóźniania wprowadzały istny chaos. Jak poradziły sobie z tym nastoletnie gwiazdy sportu? Maturzyści w sieci pochwalili się wynikami.

Matura to bzdura? Niekoniecznie

W tym roku okoliczności zdawania egzaminu dojrzałości nie były sprzyjające, a wiele osób zrezygnowało z podejścia do ważnego "sprawdzianu" ze względu na kwarantannę. Byli też tacy, którzy stawili czoła wyzwaniu. Maturzyści przez kilka tygodni z niecierpliwością czekali na wyniki, by dowiedzieć się, czy mają szansę na wymarzone studia. Do matury podchodziły m.in. tenisistki Iga Świątek i Martyna Kubka oraz pływaczka Kornelia Fiedkiewicz . Dziewczyny w dniu ogłoszenia wyników pochwaliły się swoimi osiągnięciami.

Iga Świątek ogłosiła na Instagramie, że uzyskała 100 procent z podstawowych egzaminów z języka angielskiego oraz z matematyki i 83 procent z języka polskiego. Matura rozszerzona prezentowała się równie imponująco, test z angielskiego tenisistka rozwiązała na 98 procent, a z matematyki na 66 procent.

Jeszcze przed podejściem do matury tenisistka przyznała na nagraniu zamieszczonym na Instagramie Polskiego Związku Tenisowego, że pandemia wbrew pozorom nie utrudniła jej edukacji, a pozwoliła się lepiej przygotować.

Równie zadowolona ze swoich wyników jest Kornelia Fiedkiewicz. Pływaczka na Facebooku zamieściła zdjęcie, na którym szczerze się uśmiecha za świadectwem w dłoni. Nastolatka w poście podziękowała także dyrekcji i nauczycielom szkoły za wspólnie spędzone trzy lata nauki.

Matura dzieci gwiazd

W tym roku do egzaminu dojrzałości podchodzić miały także dzieci gwiazd. Klasę maturalną ukończyli m.in. córka Hanny Lis, Anna Kozińska, syn Doroty Szelągowskiej, Antoni Sztaba, córka Zbigniewa Zamachowskiego, Bronisława Zamachowska, córka Magdaleny Steczkowskiej, Zofia Królik, córka Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, Marcelina Królikowska, syn Moniki Zamachowskiej, Tom Malcolm.

Jedna czwarta tegorocznych maturzystów oblała egzamin dojrzałości. Maturzyści na egzamin przyszli w maseczkach, przyłbicach i z zachowaniem odstępów. Pandemia koronawirusa wymusiła na nauczycielach i uczniach nie tylko reżim sanitarny, ale przede wszystkim zmianę terminu. Matura, po raz pierwszy w powojennej historii Polski, nie odbyła się w maju.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto