Gwiazdy

Edyta Górniak zdradziła, kto nadał jej imię. Okazuje się, że ma wyjątkowe znaczenie

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz

Edyta Górniak świętowała imieniny. Choć nie w każdym regionie Polski jest to uroczystość, którą celebruje się w szczególny sposób, to fani piosenkarki jej nie zawiedli. Dziękując za życzenia, piosenkarka zdradziła rodzinną tajemnicę.

Imieniny Edyty Górniak

Imieniny Edyty są obchodzone tradycyjnie 16 września. O takiej okazji nie mogli zapomnieć wielbiciele piosenkarki i za pośrednictwem mediów społecznościowych przesłali jej okolicznościowe życzenia. Gwiazda, która ze swoimi fanami kontaktuje się poprzez swój instagramowy profil, nie pozostawiła tego bez komentarza. U schyłku świątecznego dnia opublikowała zdjęcie, na którym rozpościera ramiona ku słońcu usadowiona na dziobie jachtu. W poście podziękowała za ciepłe słowa.

- Nie wiem jak to się stało, że jedne wątki zauważam po stokroć, a innych w ogóle. Dziękuję za Waszą pamięć, oddanie i czułość - napisała gwiazda. - Moje imię otrzymałam od mojej babci, która uwielbiała i chciała upamiętnić wielką, francuską artystkę Édith Piaf… Kocham całym sercem - dodała.

Edyta Górniak przyszła na świat 9 lat po śmierci słynnej francuskiej śpiewaczki. Édith Piaf zmarła w 1962 roku w Grasse, mieście słynącym z produkcji perfum. Jej piosenki na stałe wpisały się do kanonu światowej muzyki i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością.

Edyta - znaczenie imienia

Imię Edyta wywodzi się ze staroangielskiego lub - według niektórych badaczy - staroniemieckiego od staroangielskich słów ead (dobrobyt, pomyślność) i gyth (walka). Razem ma to oznaczać "bogatą dzięki walce" lub "walczącą o bogactwo". W 2021 roku w Polsce imię to uplasowało się na 59. miejscu

Imieniny Edyty są również obchodzone 9 sierpnia. Ma to związek ze wspomnieniem Edyty Stein, która w Kościele katolickim jest czczona jako święta Benedykta od Krzyża. W 1999 roku - decyzją Jana Pawła II - została ogłoszona patronką Europy.

Zobacz wideo: Edyta Górniak o miłości... nie tylko do muzyki

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Pikilikiewicz / East News

Pozostałe wiadomości