Edyta Bartosiewicz wraca z nową płytą. „Dotrze do tych, do których ma dotrzeć”

Gwiazdy

Aktualizacja:
Bartosz Krupa/ East News

Po sześciu latach Edyta Bartosiewicz powraca z nową płytą. „Ten moment” to nowe otwarcie dla artystki, a także powrót do początków swojej działalności muzycznej. Jaka będzie nowa płyta kultowej wokalistki?

Nowa płyta Edyty Bartosiewicz

Ten moment” to dziewiąta już płyta piosenkarki. Swoją premierę ma 8 maja, po 6 latach od wydania ostatniego albumu Edyty Bartosiewicz. W produkcji towarzyszył jej znany tandem producencki, Bodek Pezda i Sławomir "Dżabi" Leniart. Za największe zalety albumu Edyta Bartosiewicz uważa bezpośredniość przekazu oraz czasami wręcz atawistyczne brzmienie. To druga, po "Renovatio", płyta wydana w Eba Records, własnej wytwórni Bartosiewicz. Znajdą się na niej między innymi singiel"Lovesong" i "cYRK’. Artystka, jak sama mówi, nie chce robić specjalnej, dużej promocji nowego albumu.

Dotrze do tych, do których ma dotrzeć

- napisała na Instagramie.

Edyta Bartosiewicz – kariera

Przygodę z muzyką zaczęła już w wieku 10 lat, ucząc się gry na gitarze i pisząc pierwsze piosenki. W 1990 roku dołączyła do grupy Staff, z którą, po zmianie nazwy na Holloee Poloy, nagrała płytę "The Big Beat". Po rozpadzie zespołu Edyta Bartosiewicz zdecydowała się na solową karierę. Piosenkarka współpracowała z artystami takimi jak: Kazik Staszewski, Róże Europy, Hey, Varius Manx, Human, czy Kobranocka. Wokalistka wydała 9 płyt, a jej piosenki śpiewała i nadal śpiewa cała Polska.

Zobacz archiwalny wywiad z Edytą Bartosiewicz:

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska