Edyta Bartosiewicz kończy 55 lat. Zobaczcie, jak przebiegała jej kariera

Gwiazdy

JAN KUCHARZYK / East News

Edyta Bartosiewicz, polska wokalistka, autorka takich hitów jak "Skłamałam", "Ostatni" czy "Jenny" 11 stycznia 2020 r. obchodzi swoje 55. urodziny. Z okazji urodzin przypominamy karierę jednej z najlepszych polskich wokalistek.

Początki kariery Edyty Bartosiewicz

Edyta, już w wieku 10 lat rozpoczęła naukę gry na gitarze, pisząc swoje pierwsze piosenki. Po skończeniu liceum podjęła studia na SGPiS w Warszawie, by po czwartym roku je rzucić i dołączyć do grupy Staff, z którą, po zmianie nazwy na Holloee Poloy, nagrała płytę "The Big Beat". Było to w 1990 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Youth, 1988 ?#foto #photo #muzyka #music #młodość #youth #1988

Post udostępniony przez Edyta Bartosiewicz (@edyta_bartosiewicz_official)

Po rozpadzie Holloee Poloy wokalistka postawiła na karierę solową i wkrótce wydała swój pierwszy album - "Love". Współpracowała następnie m.in. z Wojciechem Waglewskim, Różami Europy, zespołem Hey, czy Kobranocką.

Kolejny album Edyty - "Sen" był już dużym sukcesem. Następne płyty: "Shok’n’Show" oraz "Dziecko" ugruntowały pozycję Edyty Bartosiewicz na polskim rynku muzycznym. Jej piosenki śpiewała cała Polska.

Więcej:

Edyta Bartosiewicz kończy 55 lat

Ostatnią, studyjną płytą Edyty Bartosiewicz jest album "Renovatio" z 2013 roku. Artystka świętuje właśnie swoje 55 urodziny. Życzymy wszystkiego, co najlepsze i czekamy na kolejne piękne piosenki.

Autor: Bartosz Sobkowiak