Gwiazdy

Barbara Pasek – kobieta o dwóch zawodach: „Byłam na życiowym zakręcie, zaczęłam się zastanawiać, czego ja chcę”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Dwa zawody, ale po co? Teraz sytuacja wygląda trochę inaczej. Pandemia zmieni naszą gospodarkę, mówi się, że wiele osób może stracić pracę. Dobrze jest zatem pomyśleć o planie B, o czynnościach, na które wcześniej nie było czasu, a które od zawsze nas interesowały. O tym, jak odnaleźć swoją drogę opowiedziała nam Barbara Pasek - dziennikarka i dyplomowany Life Coach.

Moja praca jest okej, ale mam inny pomysł na siebie

Czas domowej kwarantanny sprzyja przemyśleniom. To świetna okazja, aby poszukać jakiegoś pomysłu na siebie. A może już dawno go macie, tylko boicie się podjąć ryzyko? Zamiast się martwić, ruszamy do przodu. Biznesplan, storna internetowa, projektowanie wizytówek, stworzenie bazy klientów i ruszamy do dzieła.

Najważniejsza jest tutaj świadomość, że to właśnie te zdania, te blokady, które mamy w głowach to jest powód, dla którego nic nie możemy zrobić i nic nie pójdzie do przodu. Nie środowisko, nie rynek, nie sytuacja. Czasami trzeba się rozejrzeć dookoła i zobaczyć, że są ludzie, którzy myślą inaczej i ich życie wygląda inaczej

– mówiła Barbara Pasek.

Jej zdaniem najważniejsze jest to, aby nie zaczynać od końca, czyli nie skupiać się na tym, czy biznes się nam opłaca, ile na nim zarobimy. Przede wszystkim należy wyjść od prostej sprawy - zapytać siebie, do czego nas ciągnie, gdzie prowadzi nas serce i intuicja.

Barbara Pasek i jej dwa zawody

Barbarę Piasek możecie znać z Dzień Dobry TVN. Młoda i utalentowana dziennikarka zajmuje się działem show-biznesu i kilka razy w tygodniu zdradza nam nowości dotyczące polskich i zagranicznych gwiazd. Jak się okazuje, ma jeszcze jedną pasję i zawód. Po pracy w programie prowadzi sesje jako coach.

Barbara zdobyła wykształcenie wyższe na Uniwersytecie Warszawskim i Universite Montpellier II we Francji, a następnie ukończyła program nauczania akredytowany przez ICF - International Coach Federation. Na swoim koncie ma koncie kilkaset godzin indywidualnych sesji z klientami, warsztatów i szkoleń.

To wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy notabene byłam bez pracy. Byłam na swoim życiowym zakręcie, zaczęłam się zastanawiać, czego ja chcę, co chciałabym robić dalej. Bram pod uwagę to, że być może droga dziennikarska się dla mnie skończy. Zaczęłam myśleć, kombinować i wtedy przyszło mi do głowy coś, co tak naprawdę robię od lat. Od 12 lat piszę blog o tematach rozwojowych, o dążeniu do marzeń i świadomego życia. Pomyślałam, że podejdę do tego poważnie, nauczę się i będę robić to odpowiedzialnie

- opowiedziała dziennikarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Obsesja bycia idealną w sieci. Jak zaakceptować samą siebie?

Zaburzenia lękowe - wirus samotności i wyobcowania

Depresja może kryć się za uśmiechem. Jak rozpoznać objawy choroby?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości