Gwiazdy

Dzień na planie serialu "Usta Usta". Paweł Wilczak o aktorstwie: "Myślałem, że jestem na to za głupi"

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Usta Usta" wracają na antenę TVN po dziesięciu latach. Kinga Burzyńska odwiedziła plan serialu, by sprawdzić, jak wygląda praca w dobie pandemii. Reporterkę oprowadzał Paweł Wilczak, który opowiedział także o swoich początkach w aktorstwie.

Poranek na planie "Usta Usta"

Pracując przy produkcji filmowej, trzeba się liczyć z koniecznością porannego wstawania. Na ten temat wie coś Paweł Wilczak, który swój dzień rozpoczyna bardzo wcześnie. Aktor wyznał, że na potrzeby nagrań wstaje o godz. 5:20 i zdradził też, że na śniadanie, od lat, jada owsiankę lub kaszę z owocami.

Na planie serialu jest wielu aktorów. W dniu nagrań reporterka Dzień Dobry TVN spotkała Annę Czartoryską-Niemczycką. Czy aktorka pamięta serial sprzed lat?

Pamiętam bardzo dobrze, bo śledziłam każdy odcinek, na każdy czekałam i moim marzeniem było zagrać w tym serialu

- powiedziała Anna Czartoryska-Niemczycka.

Dla bezpieczeństwa wszystkich cała ekipa na planie pracuje z zasłoniętymi ustami i nosem. Jak przebiega przygotowanie do kolejnych ujęć?

To musi być bardzo sprawnie organizowane, żebyśmy czasowo się wyrobili

- opowiadał Paweł Wilczak.

Na planie serialu jest obowiązkowo reżyser. Jak Łukasz Jaworski wspomina pracę nad serialem sprzed lat?

Bardzo się cieszyłem, byłem bardzo podekscytowany. To była nowa jakość: inteligentny, fajny, szybki

- powiedział reżyser.

Paweł Wilczak o aktorstwie

Dla wielu aktorstwo jest marzeniem. Tak było także w przypadku Pawła Wilczaka, który niegdyś myślał, że ten zawód jest poza jego zasięgiem.

Od dziecka mnie świat filmu zahipnotyzował. Miałem wrażenie, że jestem najnormalniej w świecie za głupi. Myślałem, że trzeba być bardzo dobrym uczniem, wyedukowanym z polskiego, być recytatorem, wygrywać konkursy, być w teatrze amatorskim – ja nic takiego nie miałem

- opowiedział Paweł Wilczak i wyznał, że imał się różnych profesji – był komiwojażerem, handlował patelniami, neseserami, naczyniami do mikrofal i podawał zupę pomidorową. Aktor wyznał, że jednak nigdy w siebie nie zwątpił.

Miał być technikiem radiologii. Pracował w szpitalu. Z dyżuru pojechał do Teatru Polskiego w Poznaniu, gdzie udało mu się spotkać z Wiesławem Komasą, który poradził mu wyjazd do Łodzi. Paweł Wilczak zastosował się do rady. Co nastąpiło później?

Potem robi się materiał, robi się temat, robi się scenę, a potem jest przerwa obiadowa

- żartuje Paweł Wilczak.

Z kim Paweł Wilczak sprzecza się poza kamerą? Zobacz materiał Kingi Burzyńskiej.

Usta Usta na antenie TVN

Premiera pierwszego odcinka 4. serii serialu "Usta Usta" na antenie TVN już w niedzielę, 6 września o godz. 21:30! Również na player.pl będzie można oglądać nowe odcinki i co więcej, jeśli chcesz wiedzieć, co się wydarzy w kolejnym, czyli drugim odcinku 4. sezonu, to jego premiera odbędzie się również 6 września na platformie Player!

Wszystkie sezony serialu Usta Usta możesz oglądać na player.pl. Zobacz teraz pierwszy odcinek pierwszego sezonu:

Zobacz też:

Kultowy serial "Usta Usta" wraca z nowymi odcinkami! Nie przegap premiery

Julia Kamińska w makijażu i bez. Fani: "Przed było równie pięknie"

Co będziemy oglądać jesienią w telewizji? Poznaj hity TVN Discovery

Autor: Jola Marat

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości