Gwiazdy

Duże zmiany w życiu Przemka Kossakowskiego. "Wszystko co nam się przydarza jest po coś"

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz

Przemek Kossakowski dał się poznać jako podróżnik, który z kamerą przemierza różne zakątki świata. Od pewnego czasu za sprawą programu "Down the road. Zespół w trasie" podróżuje wraz z szóstką młodych osób z zespołem Downa. Choć wydawać by się mogło, że program w największym stopniu wpłynął na życie uczestników, to stało się tak również w przypadku prowadzącego. Ostatnio na Instagramie Przemek Kossakowski zamieścił post dotyczący zmian w życiu. 

Przemek Kossakowski wraca na studia

Przemek Kossakowski dał się poznać jako podróżnik i dokumentalista, a od 2020 roku prowadzący program "Down the road. Zespół w trasie" o młodych osobach z zespołem Downa. Nie jest tajemnicą, że dziennikarz jest bardzo zaangażowany w ten projekt i ma świetny kontakt z uczestnikami. Okazuje się, że program wywarł na gospodarzu jeszcze większe wrażenie, niż można było przypuszczać. Podróżnik przed laty ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Choć wydawało się, że dziennikarz edukację ma już dawno za sobą, postanowił wrócić do nauki. Ostatnio na swoim Instagramie, Przemek zamieścił post w którym wyjaśnił, powody dla których postanowił dalej się kształcić. Decyzja o rozpoczęciu kolejnego kierunku studiów miała związek z programem, który prowadzi.

- Kiedy lata temu odbierałem dyplom Wyższej Szkoły Pedagogicznej byłem pewien, że to koniec mojej formalnej edukacji i już nigdy jako student nie przekroczę murów żadnej uczelni. Mało tego, z upływem czasu ulegałem coraz mocniejszemu przekonaniu, że sam dyplom też mi się raczej w życiu nie przyda. W zawodzie przepracowałem rok akademicki traktując to doświadczenie bardziej jako osobliwy epizod. A potem przydarzyło się Down the Road i dziś odbieram po raz kolejny lekcję, że wszystko co nam się przydarza jest po coś i że nigdy nie powinniśmy mówić nigdy. I tak zostałem słuchaczem studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej, w zakresie Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej – napisał.

Przemek Kossakowski wrócił na studia – reakcja fanów

Wpis Przemka spotkał się z żywą reakcją ze strony obserwatorów. Fani dziennikarza nie ukrywali, że cieszą się z jego decyzji i trzymają kciuki za nowe wyzwanie. Przy okazji chętnie podzielili się własnymi wspomnieniami z czasów studiów, co z pewnością dodało otuchy podróżnikowi. Pod postem pojawiły się komentarze: "Koska - student? Tego się nie spodziewaliśmy! Ale trzymamy kciuki!", "Skończyłam pedagogikę specjalną z terapią pedagogiczna, to naprawdę fajne studia", "Moja uczelnia cudowny czas dzięki tej uczelni spełniam się zawodowo jako pedagog specjalny gratulacje!", "Przemku, ta cudowna przygoda z DtR porwała i mnie. Tyle dobra w tym działaniu, że można by było obdzielić nim wielu ludzi (co niewątpliwie się dzieje)" – pisali internauci. 

Zobacz także:

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska o pierwszej podróży w życiu

Martyna Wojciechowska o pierwszej podróży w życiu: Uciekłam z domu! Miałam 3 albo 4 lata
Martyna Wojciechowska o pierwszej podróży w życiu: Uciekłam z domu! Miałam 3 albo 4 lata

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości