Gwiazdy

Duncan Laurence - jak upłynął mu rok po wygraniu Eurowizji: "To był prawdziwy rollercoaster"

Gwiazdy


Duncan Laurence jest holenderskim wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów, który rozwinął swoją karierę dzięki wygranej w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Właśnie ukazała się jego EP-ka "Worlds on Fire" oraz nowy singiel "Someone Else". Z artystą rozmawiała Gabi Drzewiecka.

Duncan Laurence od dziecka wiedział, że to właśnie muzyką chce się zajmować w swoim życiu. Swoje pierwsze utwory komponował już w wieku 13 lat, a trzy lata później wygrał talent-show, co umożliwiło mu nagranie pierwszego demo. W 2019 roku z piosenką "Arcade" reprezentował Holandię w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie i, po zdobyciu 498 punktów, zajął w nim pierwsze miejsce. Dzięki temu zwycięstwu życia Duncana zmieniło się diametralnie. Dużo podróżował, koncertował, brał udział w programach telewizyjnych i udzielał wielu wywiadów.

To był prawdziwy rollercoaster. Teraz w czasie kwarantanny znalazłem nagrania i zdjęcia. Przygotowuję domowy pamiętnik, żebym pamiętał o wszystkim co się działo

- stwierdził wokalista.

Duncan Laurence - nowy singiel "Someone Else"

Dzięki Eurowizji Duncan Laurence rozpoczął współpracę z jedną z amerykańskim wytwórni muzycznych i producentami takich gwiazd jak Troye Sivan, Selena Gomez, Icona Pop czy Mayer Hawthorne.

Bardzo rozwinęło mnie to jako artystę

- powiedział Holender.

To właśnie podczas pobytu w Los Angeles Laurence nagrał swój najnowszy singiel "Someone Else". Piosenka opowiada o uczuciu pojawiającym się, gdy zaczyna się wspominać osobę, którą się kiedyś kochało.

Teksty opieram na przeżyciach swoich, moich przyjaciół, lub kogoś z rodziny. Przepuszczam je później przez swoje doświadczenia, przerabiam je trochę z pomocą innych autorów tekstów

- zdradził.

Nowe projekty w trakcie pandemii

Mimo że w czasie izolacji wokalista nieco zwolnił, to - jak przyznaje - nadal tworzy muzykę. Pracuje również nad innymi projektami, które go rozwijają, m.in. nakręcił i zmontował klip dla innego wykonawcy.

Chcę być artystą, który może jak najwięcej rzeczy robić sam, bez pomocy osób trzecich

- stwierdził.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości