Gwiazdy

Marek Dutkiewicz napisał wakacyjny utwór dla Kasjana. "Podobno od dziecka śpiewał moje pieśni"

Gwiazdy

Kasjan Cieśla to młody, obiecujący wokalista. Z jednym z najpopularniejszych polskich autorów tekstów, Markiem Dutkiewiczem, spotkał się przy okazji projektu charytatywnego "Razem Robimy Dobro". Jednak na tym się nie skończyło. Muzyka połączyła pokolenia, a panowie stworzyli razem utwór "Droga jak Sen".

Muzyka łączy pokolenia

Marka Dutkiewicza nie trzeba nikomu przedstawiać. Napisał takie przeboje, jak m.in. "Chodź, pomaluj mój świat", "Dmuchawce latawce wiatr", "Jolka, Jolka pamiętasz", "Słodkiego miłego życia", "Szklana pogoda". Współpracował z 2 Plus 1, Felicjanem Andrzejczakiem, Budką Suflera, Haliną Frąckowiak, Kombi, Lombardem, Urszulą czy Zdzisławą Sośnicką. W tym roku wspólnie z młodym wokalistą Kasjanem stworzył wakacyjny utwór "Droga jak Sen".

Cała historia zaczęła się w warszawskiej restauracji przy projekcie "Razem Robimy Dobro". Coś niesamowitego spotkać taką ikonę polskiej sceny muzycznej i doprowadzić do tego, żeby razem stworzyć utwór. Jak dostałem telefon, że idziemy na spotkanie z panem Markiem, byłem zestresowany. Cała kolacja przebiegła w przyjaznej atmosferze

– powiedział Kasjan w Dzień Dobry TVN.

Międzypokoleniowa współpraca

Panowie podjęli decyzję o międzypokoleniowej współpracy. Jak przyznał Kasjan, wraz z Markiem Dutkiewiczem pracował nad wakacyjnym, lekkim utworem. Autorom chodziło przede wszystkim o przekazanie ważnego komunikatu, aby zostawić za sobą stare dni i zacząć żyć na nowo, nie czekając z ważnymi słowami czy przemyśleniami na lepsze czasy.

- Gotowało się od maili i telefonów. Atmosfera była dosyć gęsta. Konsultowaliśmy każdy wers – powiedział.

Mimo różnicy wieku panowie świetnie się dogadywali i znaleźli nić porozumienia. Utwór "Droga jak Sen" Kasjan wykonał na naszej scenie. Marek Dutkiewicz na koniec zaapelował do widzów: - Czasy ponure, chrońmy kulturę.

Kasjan z piosenką "Droga jak sen". Zobacz wideo":

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Maniucha Bikont i jej artystyczne życie. Co przesądziło o tym, że zajęła się muzyką tradycyjną?

WaluśKraksaKryzys wraca z nową płytą. "Muzyka jest moją najzdrowszą używką"

Musical "Waitress" tuż przed polską prapremierą w Teatrze Roma. "Przepiękny, współczesny, ze świetną muzyką"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości