Gwiazdy

"Downton Abbey" - film, który warto zobaczyć w ten weekend. Poleca Anna Wendzikowska

Gwiazdy

Aktualizacja:

Do kin wszedł film "Downton Abbey", pełnometrażowa wersja niezwykłego serialu, uwielbianego przez widzów na całym świecie. O zaletach produkcji mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Serial "Downton Abbey" śledził losy rodziny Crawley’ów oraz ich służby na przestrzeni lat, począwszy od przynoszącego wielkie przemiany społeczne przełomu XIX i XX wieku. Sześć sezonów przyniosło twórcom 3 Złote Globy, 15 Prime Time Emmy Awards, nagrodę specjalną BAFTA oraz 69 nominacji do nagród Emmy, co pozwoliło serialowi na ustanowienie swoistego rekordu – stał się najczęściej nominowanym nie-amerykańskim serialem w historii Emmy. Obraz trafił także do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyżej w historii oceniony przez krytyków show telewizyjny.

Film "Downton Abbey"

Do kin weszła właśnie pełnometrażowa wersja niezwykłego serialu. Wrócimy w niej ponownie do domu Granthamów, zobaczymy rodzinę oraz służbę w czasie przygotowań do największego zaszczytu, jaki można sobie wyobrazić – wizyty króla Jerzego V i królowej Marii.

Na ekranie zobaczymy całą – znaną z przebojowego serialu – obsadę. Za scenariusz odpowiada laureat Oscara, Julian Fellowes, a za reżyserię - Michael Engler.

Anna Wendzikowska poleca ten film na weekend:

Zaletą tej historii jest to, że postaci są fantastycznie skonstruowane. Jest niesamowity angielski humor.

>>> Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości