Gwiazdy

"Inspirujące kobiety" Doroty Wellman. Paulina Sielska: "Potrafię sprawić, żeby każda poczuła się ważna"

Gwiazdy

Dorota Wellman

Dorota Wellman w swoim programie "Inspirujące kobiety", który można zobaczyć na antenie TVN Style, pokazuje panie, które wspierają inne kobiety i pomimo wielu przeciwności losu, spełniają marzenia. Paulina Sielska jest instruktorką zumby, a miała być doktorem polonistyki.

"Inspirujące kobiety": kim jest Paulina Sielska?

Dorota Wellman odwiedziła Paulinę Sielską, która jest instruktorką zumby. Stworzyła klub, w którym inspiruje kobiety do bycia sobą. Dziennikarka niemal natychmiast zauważyła, że Paulina ma w sobie ogromną energię.

- To miejsce jest taką oazą, jakąś formą terapii. Dziewczyny wchodzą w podłych humorach, słyszą na dole mój śmiech, który jest donośny i jak już słyszą ten śmiech to od razu przysłowiowy "banan" na twarzy, radość. I tak wychodzą, tak wracają do domu. To w jaki sposób ja się zachowuję, że się wygłupiam, każdego akceptuję. Zaznaczam zawsze na sali, że każdy zasługuje na tyle samo mojego szacunku, czasu i głupoty - powiedziała ze śmiechem Sielska.

Instruktorka podkreśla, że kobiety otwierają się u niej na zajęciach, a później nawiązują przyjaźnie miedzy sobą. Według niej to właśnie atmosfera, którą tworzy, sprawia, że tyle kobiet chce z nią trenować.

Pandemia, lockdown i spirala długów

W rozmowie z Dorotą Wellman, Paulina Sielska opowiedziała o trudnym czasie pandemii. Przez lockdown, który rozpoczął się w marcu 2020 roku wpadła w długi. Branża fitness została zamknięta, a czynsz i inne opłaty trzeba było regulować na bieżąco. Paulina próbowała zajęć online, te jednak nie cieszyły się takim zainteresowaniem, jak stacjonarne.

- Otwarto nas w możliwie najgorszym momencie, bo w wakacje. Powiedziałam sobie: "ja to wszystko ogarnę, odkuję się do końca roku, a później życie wróci do normalności". W połowie października ogłoszono kolejny lockdown. Dla mnie życie się skończyło, bo to jest całe moje królestwo, to jest moje dziecko, moje życie - wyznała Sielska.

Na ostatnich zajęciach jej kursantki płakały, ale powiedziały, że nie dadzą instruktorce zginąć. Zorganizowały licytację, dzięki, której Paulina uzbierała dużą część środków na pokrycie zadłużenia. 800 osób walczyło o to, żeby klub istniał nadal, dlatego Paulina zdecydowała, że się nie podda.

- Uważam, że zostałam zaproszona do tego programu, bo potrafię skraść serca kobiet. Potrafię sprawić, żeby każda w moim towarzystwie czuła się wartościowa, doceniana. No i może, chodzi o te moje głupawki, tylko nie wiem, czy to jest inspirujące. Może mój śmiech jest inspirujący - podsumowała rozbawiona.

Inspirujące kobiety" - gdzie oglądać program Doroty Wellman?

Program o niezwykłych kobietach można oglądać w poniedziałki o 22.25 w TVN Style. Ponadto cała seria dostępna będzie także na Playerze .

Zobacz wideo: Karolina Pisarek: Moc, którą my, kobiety mamy, jest ogromna. Możemy wszystko

>>> Zobacz także:

Dorota Wellman pokazała w swoim programie wstrząsające realia bezdomnych. Czym jest dla nich normalność?

Tatiana Okupnik po 42 latach dowiedziała się o chorobie. "Kości zaczęły pękać na potęgę"

Ewa Farna w intymnej rozmowie z Dorotą Wellman. "Jak ktoś mi pisał, że jestem gruba, to mówiłam: zjem jeszcze więcej"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości