Gwiazdy

Jedno z pytań terapeutki rozzłościło Dorotę Szelągowską. "Myślałam, że się jej rzucę do gardła"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Dorota Szelągowska o problemach ze zdrowiem psychicznym
TVN StyleDorota Szelągowska o problemach ze zdrowiem psychicznym

Dorota Szelągowska jest dzisiaj pewną siebie kobietą, odnoszącą liczne sukcesy na polu zawodowym. Nie każdy zdawał sobie sprawę, że projektantka wnętrz ma za sobą trudną walkę z nerwicą lękową. W najnowszym odcinku "Miasta Kobiet" otworzyła się na ten temat, by uświadomić innych, jak ważne jest, by dbać o zdrowie psychiczne.

Dorota Szelągowska o nerwicy lękowej

W najnowszym odcinku "Miasta Kobiet" Dorota Szelągowska opowiedziała o trudnych chwilach z przeszłości, kiedy zmagała się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Projektantka wnętrz znana jest widzom jako miła, uśmiechnięta blondynka z sąsiedztwa, kobieta sukcesu. Za tym wszystkim kryje się jednak historia ciężkiej choroby – nerwicy lękowej, na którą chorowała kilka lat.

- Wydaje się nam, że nasza złość komuś zrobi krzywdę, a złość jest dobra. Daje energię. Natomiast wściekłość nie jest emocją. Kiedy ją czujemy, czujemy ją do środka. I ta wściekłość nagromadzona to są ataki paniki. Terapeutka kiedyś zapytała mnie, po co mi ataki paniki. Myślałam, że się jej rzucę do gardła. Dzisiaj wiem, że to jest dobre pytanie. Atak paniki sprawia, że nie czujesz niczego pod spodem. Nie musisz się zajmować niewygodnymi rzeczami - opowiadała gwiazda.

Dorota Szelągowska o córce

Dorota Szelągowska jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci – syna Antoniego i córki Wandy. Dziewczynka przyszła na świat w 2018 roku. Projektantka wnętrz stara się wychować córkę tak, by nie musiała żyć w poczuciu winy, czy obowiązku zadowalania innych.

- Nas nikt nie uczy tego, jakie są emocje, jak się je czuje w ciele i że to okej, żeby je czuć. Emocje, z którymi sobie nie radzimy najbardziej to złość. Mamy być grzeczne, zachowywać się... Nie używam słowa "grzeczna" w stosunku do mojej córki, nienawidzę go - mówiła Dorota Szelągowska w "Mieście Kobiet".

"Miasto Kobiet" - gdzie i kiedy oglądać?

13. odcinek "Miasta Kobiet" wyemitowany zostanie w niedzielę 28 listopada o godz. 12:30 i 22:20 na antenie TVN Style. Program dostępny jest także na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: TVN Style

Pozostałe wiadomości