Dorota Gardias nagrała utwór na Euro 2024. "Łatwo przyszło mi napisanie tekstu"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
PAP
Kobieca piłka nożna rośnie w siłę!
Kobieca piłka nożna rośnie w siłę! Dzień Dobry TVN
wideo 2/35

Prezenterka TVN Dorota Gardias wydała nowy utwór z okazji nadchodzących mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jak tłumaczyła, piosenka łatwo wpada w ucho i ma zagrzewać biało-czerwonych do gry. Singiel "Futbolowy bal" miał swoja premierę 10 czerwca.

Dorota Gardias ma nową piosenkę

Dorota Gardias jest popularną prezenterką. Oprócz tego, jej pasją jest muzyka, o czym przekonali się widzowie programu "Mask Singer". Gwiazda uświetnia różne wydarzenia, pokazując swój talent wokalny przed liczną publicznością. Teraz postanowiła iść o krok dalej w muzycznej karierze i wydała wyjątkowy utwór.

Nowa piosenka Doroty Gardias powstała z okazji nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024, które rozpoczynają się już 14 czerwca w Niemczech. Polska reprezentacja rozpocznie rywalizację o tytuł mistrzów kontynentu w niedzielę, 16 czerwca.

Utwór na Euro 2024

Mistrzostwa Europy mają już swój oficjalny utwór "Fire", stworzony przez zespół Medusa we współpracy z amerykańską grupą OneRepublic i niemiecką piosenkarką Leony. Teraz kolejną piosenką, która będzie kojarzyć nam się z Euro 2024, będzie numer wydany właśnie przez prezenterkę TVN.

- Dzisiaj mogę wam już zaprezentować piosenkę "Futbolowy bal". Piosenka jest łatwo wpadająca w ucho, to było moje zamierzenie. Zadbałam o to, żeby tekst był łatwy do zapamiętania, a myślę, że taka piosenka tak powinna wyglądać, brzmieć. Mam nadzieję, że szybko będziecie śpiewać ją razem ze mną, a piosenka jest z dedykacją dla naszej polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Będziemy mocno kibicować - tłumaczyła Dorota Gardias w poście na Instagramie.

W rozmowie z PAP Dorota Gardias wyznała, że utwór powstał przez przypadek.

- Gdy wymyślałam melodię, chodziłam po domu, nuciłam sobie - bo u mnie tak wygląda ten proces - miałam zupełnie inną wizję tekstu, ale w refrenie nieoczekiwanie wyszło "ole, ole". Uznałam, że to fajnie brzmi i może jakoś to wykorzystać, napisać tekst pod kibiców, przecież za chwilę mamy Euro - powiedziała.

Jak dodała, przy tworzeniu piłkarskiej piosenki pomógł jej partner. - Bardzo łatwo przyszło mi napisanie tekstu. Mój chłopak, który jest zawodowo związany z piłką nożną, podpowiadał mi różne terminy piłkarskie - dodała prezenterka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości