Gwiazdy

Dominika Gwit o współpracy z Robertem Górskim. "To wielki mistrz słowa i wie, z czego śmieją się ludzie"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Dominika Gwit

Dominika Gwit wkrótce wystartuje z zupełnie nową formą przekazu. Tym razem postawiła na muzyczny stand up. W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl aktorka nie tylko zdradziła szczegóły przedsięwzięcia, ale opowiedziała też o współpracy z Robertem Górskim.

Dominika Gwit i jej stand up

Aktorka znana jest z ogromnego poczucia humoru i dystansu zarówno do siebie, jak i do otaczającej rzeczywistości. Dowcipem bawi publikę nie tylko w sieci, ale również na teatralnych deskach. Teraz gwiazda obrała zupełnie nową drogę wyrazu artystycznego i postanowiła spróbować swoich sił w kabarecie. I to w jego najlepszym wydaniu, łącząc słowa z muzyką.

Całe przedsięwzięcie Dominika zapowiedziała na swoim profilu na Instagramie.

- To już jutro... Uroczysta premiera mojego stand up'u muzycznego "Dystans albo wszyscy umrzemy". Długo czekałam na ten dzień, choć muszę przyznać, że cały czas nie wierzę, że to się dzieje. To spełnienie moich marzeń. Bardzo się stresuję, ale wierzę, że będzie pięknie. Na razie nic więcej nie napiszę, bo mobilizacja jest potężna i głową jestem już na scenie. Po prostu trzymajcie kciuki. Kto może niech wpada jutro oraz 25 września - czytamy w poście.

Dominika Gwit o kabarecie

Artystka od dawna marzyła, żeby wyrazić siebie poprze inny sposób niż aktorstwo. Jej przedstawienie balansować będzie na granicy stand up'u i musicalu.

- To nie do końca stand up i nie do końca recital, nazywamy to musicalem, ale chyba z braku lepszego słowa. To moja historia napisana słowami Roberta Górskiego. Okraszona będzie pięknymi 12 piosenkami – same hity. To piosenki, które towarzyszyły mi przez cale życie, a wśród nich m.in. Kabaret Starszych Panów, Agnieszka Osiecka, czy Kayah - zdradziła Dominika Gwit w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.

- To będzie wzruszające, śmieszne, o miłości i dążeniu do spełniania wszystkich marzeń. Tytuł mówi o dystansie, którego nam brakuje i z którym się borykamy. Ten dystans pomaga lepiej żyć i łatwiej – jak go nie będziemy mieli, to będzie ciężej. Dystans albo wszyscy umrzemy - dodała aktorka.

Dominika Gwit o współpracy z Robertem Górskim

W stand upie, który specjalnie dla niej stworzył Robert Górski, gwiazda poruszać będzie m.in. zagadnienia związane z różnicą pomiędzy płciami. Jak doszło w ogóle do współpracy między Dominiką a znanym komikiem? - Jak pomyślałam, że chciałabym to robić, to twierdziłam, że musi napisać to ktoś, kto się na tym zna. A Robert to wielki mistrz słowa i wie, z czego śmieją się ludzie. To było moje marzenie, żeby on to napisał. Odezwałam się do niego i zgodził się bez wahania. To dla mnie ogromny zaszczyt - zdradziła gwiazda.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Wspominamy szkolne czasy. Jak ten wyjątkowy moment zapamiętali Robert Górski, Joanna Jabłczyńska i Alżbeta Lenska?

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości