Gwiazdy

Dlaczego Robert Lewandowski nie dostał "Złotej Piłki"?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Lionel Messi wygrał tegoroczną Złotą Piłkę. Pokonał tym samym Roberta Lewandowskiego, który zajął w plebiscycie dopiero 8. miejsce. Werdykt spotkał się z licznymi głosami sprzeciwu i niezadowolenia. Więcej o sprawie powiedziała Paulina Czarnota-Bojarska – dziennikarka sportowa, a reporter Michał Nobis na pocieszenie rozdawał warszawiakom Złote Piłki.

Piłkarz roku

Głosujący w plebiscycie przyznali tytuł najlepszego piłkarza roku Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu. Laureat Złotej Piłki zdobył więcej głosów niż Robert Lewandowski, który uplasował się na 8. pozycji.

Liga niemiecka mniej się liczy wśród ludzi, którzy głosują. Robertowi brakuje sukcesów w Lidze Mistrzów. Czasami zarzuca się mu, że w najważniejszych meczach tych bramek brakuje. Statystyki są fenomenalne. Wiemy też, ile daje reprezentacji - jako kapitan wprowadził ją do Euro – wyjaśniła Paulina Czarnota-Bojarska - Więcej daje do myślenia popularność ligi hiszpańskiej, włoskiej, angielskiej.

Plebiscyt organizowany jest od 1956 roku, a na najlepszego piłkarza głosują dziennikarze z blisko 200 krajów świata. Jak dotąd jedynie dwóch Polaków znalazło się na podium zestawienia - Zbigniew Boniek i Kazimierz Deyna. Robert Lewandowski najwyżej w plebiscycie był w roku 2015, kiedy zajął 4. Miejsce.

Zobacz też:

Traktorem dookoła świata

Skąd wziął się Święty Mikołaj?

Siostra Benia - zakonnica autentyczna

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości