Gwiazdy

Dawid Podsiadło zaskoczył metamorfozą. "Wczesny Krawczyk"

Gwiazdy

Dawid Podsiadło rusza w trasę koncertową

Dawid Podsiadło postanowił zaszaleć z fryzurą i zaprezentował nowe uczesanie. Internauci nie kryli zachwytu nad metamorfozą piosenkarza, który nawiązał stylem do lat 80. W sieci pojawiły się porównania do gwiazd czeskiego futbolu i legendy polskiej sceny. Zobacz, jak prezentuje się Dawid w nowej odsłonie.

Metamorfoza Dawida Podsiadło

Nieodłącznym elementem wizerunku Dawida Podsiadło była burza ciemnych loków. Piosenkarz postanowił sięgnąć po cieszące się niemałą popularnością trendy z lat 80. i zaprezentował się w nowej odsłonie. Artysta zdecydował się na ostre cięcie, wybierając popularną niegdyś tzw. fryzurę na czeskiego piłkarza.

Dawid Podsiadło radykalnie skrócił włosy po bokach oraz na górze głowy, pozostawiając długie, kręcone kosmyki z tyłu. Uzupełnieniem fryzury są wąsy, które muzyk nosi już od jakiegoś czasu. Zdjęcie Dawida w nowym uczesaniu pojawiło się przy okazji promocji jednego z koncertów i momentalnie wywołało lawinę komentarzy.

- "Wczesny Krawczyk". "Czeski hokeista.. tak to się kiedyś określało", "Z przodu oficjalnie, z tyłu imprezowo" - piszą internauci.

Fryzura "na czeskiego piłkarza"

Charakterystyczne uczesanie olbrzymią popularność zyskało w latach 80. za sprawą czechosłowackiej reprezentacji piłkarzy. Ale nie tylko futboliści mieli słabość do tego dość osobliwego cięcia. Dłuższe włosy z tyłu nosi również hokeiści, a chwilę później fryzurę pokochał show biznes.

Oryginalne strzyżenie stało się znakiem firmowym Dawida Bowiego czy Joan Jett. Na polskim gruncie - w zaadaptowanej wersji - nosiła je supergwiazda tamtych lat, Izabela Trojanowska. Fryzura była również obowiązkową częścią kultowego serialu MacGyver. Uczesanie takie - w odświeżonej formie - przeżyło swój renesans w połowie lat 2000. Teraz wraca ze zdwojoną siłą.

Cięcie, znane również jako mullet, jest niezwykle popularne wśród białych mieszkańców południowych rejonów Stanów Zjednoczonych. Współcześnie równie chętnie sięgają po nie czołowe gwiazdy z Rihanną i Miley Cyrus na czele. W wielu środowiskach fryzura jest odbierana jako synonim buntu. Z tego też powodu została oficjalnie zakazana w Korei Północnej.

Zobacz wideo: Dawid Podsiadło rozpoczyna koncerty – gdzie wystąpi?

Zobacz także:

Olivier Janiak intymnie: "Mama powiedziała mi, że mnie kocha, kiedy miałem 30 lat"

Elżbieta II na pierwszych samotnych wakacjach. Gdzie wypoczywa brytyjska królowa?

Anna Powierza szczerze o swoim życiu: "Byłam, a właściwie jestem autystyczna"

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości