Gwiazdy

Dawid Podsiadło zbiera na walkę z koronawirusem i dołącza do Hot16Challenge2

Gwiazdy

Aktualizacja:
Tomasz Urbanek/EastNews

Dawid Podsiadło przyłączył się do Hot16challenge, wyzwania polegającego na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.

Dawid Podsiadło w Hot16Challenge2

Jak dotąd, raperzy zebrali ponad 650 tysięcy złotych. Ich celem jest okrągły milion. I choć to przedstawiciele polskiej sceny hip-hopowej zapoczątkowali akcję, dołączyli do nich także muzycy, którzy nie są na co dzień związani z rapem. Mowa na przykład o Dawidzie Podsiadło, który co prawda nie rapował, ale zaśpiewał. Wokalista otrzymał nominację od duetu Taconafide, a sam wskazał Monikę Brodkę, Darię Zawiałow, Meek, Oh Why? i Michała Kempę.

Hot16Challenge – skąd wzięła się ta inicjatywa

W dobie pandemii raperzy podjęli się wyzwania, które kilka lat temu rozpoczął Solar, gdy u szczytu popularności było Ice Bucket Challenge, stąd też podobne zasady akcji. Tym razem celem jest rozpowszechnienie zbiórki pieniężnej na rzecz walki z koronawirusem. Do wyzwania po kolei nominują się znani raperzy i muzycy. Swoje kawałki nagrali już m.in. Taco Hemingway, Taconafide, Mata, Jan-Rapowanie czy Paweł Domagała.

Filmiki przygotowywane przez znanych i lubianych cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co oznacza, że trafiają do szerokiego grona odbiorców. Możemy więc być pewni, że inicjatywa ta wspomoże pracowników służb zdrowia w Polsce w tych trudnych czasach. Jeśli chcecie do niej dołączyć, dowolną sumę możecie wpłacić TUTAJ.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości