Dawid Podsiadło na ratunek Australii. Hojny gest wokalisty!

Gwiazdy

Aktualizacja:
Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło właśnie wyruszył w trasę koncertową "Leśna Muzyka". W związku z tym ważnym dla niego wydarzeniem zaapelował do swoich fanów, aby wzajemnie motywowali się w kwestii dbania o środowisko. Wokalista zdecydował się wesprzeć finansowo Australię i przekazać część zysków z trasy na ten szczytny cel.

Pożary w Australii

Szacuje się, że od początku października podczas pożarów w Australii spłonęło 11 mln ha lasów. To obszar większy niż powierzchnia polskich lasów, która wynosi 9,2 mln ha. W ogniu zginęło 26 osób i ponad pół miliarda zwierząt (w tym połowa populacji koali). Na stacjach benzynowych w Australii kończy się paliwo, a poziom smogu od tygodni jest powyżej śmiertelnego.

W ostatnich tygodniach świat obiegły zdjęcia i filmy z płonącej Australii, które zszokowały ludzi. Wiele gwiazd, znanych osobistości i influencerów za pośrednictwem swoich zasięgów w mediach społecznościowych zebrało i przekazało ogromne sumy pieniędzy na cel pomocy Australii.

Dawid Podsiadło przekaże pieniądze z trasy na Australię

Dawid Podsiadło postanowił wykazać się hojnym gestem i przeznaczyć część zysków z trasy koncertowej "Leśna Muzyka" na pomoc środowisku naturalnemu Australii. To tak naprawdę datek, który przekazujemy jest także od Was i w Waszym imieniu. - napisał w swoich mediach społecznościowych.

W ostatnim wpisie na Facebooku wokalista napisał, że nie jest obojętny na to, co dzieje się w Australii:

Jak wiecie, ostatnio to właśnie lasy na naszej planecie zostały mocno nadwyrężone ogromnymi pożarami. Wiem, że oczekujecie od nas zaangażowania, bo też nie raz mówiłem o tym, jak ważne dla nas jest dbanie o środowisko. Dlatego postanowiliśmy przeznaczyć część zysku z biletów które kupiliście na „Leśną Muzykę”, właśnie na pomoc środowisku naturalnemu Australii.

Pamiętajcie, że poza systemowymi zmianami w sposobie działania państw i korporacji, to właśnie nasze małe codzienne działania mają ogromne znaczenie, by naszej planecie żyło się lepiej. Na nasze koncerty przyjdźcie z biletami w telefonach – zeskanujemy je, więc nie ma potrzeby drukowania. Jeżeli to możliwe przyjedźcie komunikacją miejską, zamiast samochodami.

- czytamy we wpisie Dawida.

"Leśna Muzyka" Dawid Podsiadło

Koncerty Dawida Podsiało rozpoczynają się 26 stycznia 2020 roku i potrwają do 16 maja 2020 roku. Podczas trasy koncertowej "Leśna Muzyka" wokalista zagra aż 31 koncertów w 16 miastach w Polsce. Zainteresowanie jego występami jest tak duże, że w każdym mieście (z wyjątkiem Gdyni) odbędą się po dwa koncerty. Bilety wyprzedają się w tempie ekspresowym, w kilka minut po starcie oficjalnej sprzedaży.

Na koncertach odbywających się w ramach "Leśnej Muzyki" fani będą mogli kupić plakaty, wyprodukowane na papierze pochodzącym z recyklingu z certyfikatem FSC, czyli procesu, w którym żadne drzewo nie ucierpiało przy ich produkcji. Cały dochód ze sprzedaży plakatów zostanie przeznaczony na pomoc Australii.

Pamiętajcie – nie ma muzyki na martwej planecie, więc w długim biegu (in the long run) opłaca się utrzymać naszą planetę Ziemię przy życiu.

- podsumował swój wpis.

Jak wynika z szacunków przedstawianych przez Koalicję Klimatyczną w Polsce, w latach 2041-2070 być może czeka nas to samo, z czym obecnie boryka się Australia. Naukowcy alarmują, że kumulujące się emisje gazów cieplarnianych sprawiają, że w przeciągu kilkudziesięciu lat Ziemia może stać się zabójcza dla ludzi.

Dawid Podsiadło kilkukrotnie był gościem w studio Dzień Dobry TVN. Ma wielu fanów. Posłuchaj jednej z rozmów z naszym reporterem, Marcinem Sawickim:

ZOBACZ także:

Autor: Magdalena Szmidt