Gwiazdy

Dawid Kwiatkowski wraca do fanów z kolejnym albumem. "Idę po nowe i chce zapukać do nowych drzwi"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Nastazja
Bloch
Dawid Kwiatkowski wraca z nową płytą

Dawid powraca na scenę z nowym albumem i świeżutkim singlem. W programie artysta zaprezentował utwór "Nieważne", a także opowiedział nam nieco więcej o pracy nad nową płytą, problemach związanych z pandemią i strachu przed publicznością.

Dawid Kwiatkowski o nowej płycie

Dawid Kwiatkowski w czasie pandemii nieco wycofał się ze świata show-biznesu. Jak przyznał, przeżywał wtedy ciężki chwile. Brak sceny dawał się we znaki, a on coraz bardziej oddalał się od swojej publiki. W konsekwencji doszło do sytuacji, w której to artysta bał się ludzi, dla których tworzył. - Po pandemii musiałem się podnieść z pomocą terapeuty. Zacząłem się bać ludzi, dla których śpiewam i piszę. Z Sopotu udało się wrócić ze Słowikiem. Chociaż na początku odmówiłem,  powiedziałem, że nie ma szans, że nie mam gotowej głowy na takie rzeczy (…) Paradoksalnie te moje akumulatory ładuje na scenie, kiedy jej zabrakło, bardzo spadła moja samoocena - powiedział artysta.

Ostatecznie Dawidowi udało się wybrnąć z problematycznej sytuacji. 29 października artysta wydał nową płytę.  

Płyta nosi tytuł Dawid Kwiatkowski, bo ja stwierdziłem, że chce na nowo się przedstawić. Pomimo tego, że jestem 8 lat na scenie. Czuje się, jakbym debiutował po raz drugi. Ta muzyka jest całkiem inna. Podczas pandemii zapytałem siebie, w którą chce iść stronę, bo czułem, że to, co robię, jest powtarzalne. Od niczego się nie wypisuje, ale idę po nowe i chce zapukać do nowych drzwi, nie tych mi już znanych.

 Singiel "Nieważne" – dlaczego jest wyjątkowy?

Dawid Kwiatkowski 26 października powiedział złym emocjom – "Nieważne"! Tuż przed premierą najnowszego albumu w sieci ukazał się jego autorski singiel. Utwór ten jest trzecią piosenką z albumu zatytułowanego "Dawid Kwiatkowski". Powstał także odważny klip, który jest najbardziej artystycznym i symbolicznym obrazem w karierze artysty. Mocny i wyrazisty teledysk zrealizowany został według scenariusza napisanego przez Dawida, który miał bardzo dokładną wizję na swój projekt Singiel mówi o ukojeniu, jakie daje miłość. Wszystkie złe bodźce, oceny, którym jesteśmy poddawani, świat i osoby, które próbują nami sterować -  to w obliczu miłości staje się "Nieważne". Naszym azymutem, spokojem, harmonią i odpowiedzią staje się kochana osoba. Jesteście ciekawi, jak brzmi utwór? Zobaczcie poniższe wideo.

Dawid Kwiatkowski w utworze "Nieważne"
Dawid Kwiatkowski w utworze "Nieważne" Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek-Linda/EastNews

Pozostałe wiadomości