Gwiazdy

Dave Gahan & Soulsavers wracają z nowym albumem. "Mamy podobny gust muzyczny"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Anna Senkara
Imposter – Dave Gahan & Soulsavers wracają z nowym albumem
Imposter – Dave Gahan & Soulsavers wracają z nowym albumem Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

"Imposter" to nowy album Dave'a Gahana i Soulsavers. To kompozycje wydane oryginalnie przez Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey czy Charlie Chaplina. Anna Senkara spotkała się z muzykami, którzy opowiedzieli o procesie twórczym i pracy nad płytą.

Album "Imposter"

Choć niektórzy mogą nazwać zawartość tego krążka coverami, to frontman Depeche Mode nadaje tym utworom zupełnie nowe życie. Który z muzyków wpadł na pomysł, by stworzyć taki album?

- To wspólny projekt. Nagrywaliśmy dwa lata. Zaczęliśmy od rozmowy na temat napisania nowych piosenek, a potem skończyło się na piosenkach innych ludzi. I tak powstał "Imposter". Spisaliśmy własne listy artystów, które kochamy. Rich bardzo dobrze rozumie, co jestem w stanie zrobić z moim głosem i pozwala mi wchodzić w zupełnie nowe rejony - powiedział Dave Gahan.

- To nie jest trudne, bo mamy podobny gust muzyczny - dodał Rich Machin.

Słowo "imposter" to w tłumaczeniu na język polski "złodziej". Skąd pomysł, by tak nazwać album?

- Wszystko jest kradzione. Kiedy gram muzykę, to wszystko, co już kiedyś było, do mnie wraca i szukam swojego miejsca na nowo - przyznał Gahan.

Muzycy o swoich fanach

Piosenki ulubionych wokalistów i zespołów zwykle towarzysza nam na co dzień, w różnych okolicznościach. Czy muzycy zastanawiali się kiedyś, co ludzie robią, kiedy włączają ich piosenki?

- To bardzo osobiste doświadczenie dla ciebie i ludzi, którzy są z tobą. A potem jeśli to nadal żyje, to fantastycznie - stwierdził Rich Machin.

- Ja to czuję, kiedy występuję. Nie zawsze, ale czasami, że jest taka łączność i że to nie zawsze już chodzi tylko o mnie - przyznał Gahan.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości