Gwiazdy

Daria Zawiałow wydała singiel "Kaonashi" - teledysk jest hołdem dla kobiet, które są ofiarami przemocy

Gwiazdy

Aktualizacja:
fot. East News/Bartosz Krupa

"Kaonashi" - najnowszy singel Darii Zawiałow - trafił właśnie do sieci. Utwór jest zapowiedzią trzeciej płyty wokalistki. Piosenkę promuje teledysk, który przedstawia traumatyczną historię małżeńską. W rolę przemocowego męża wcielił się znany aktor Dawid Ogrodnik.

Daria Zawiałow prezentuje nowy singiel

Najnowszy utwór wokalistki nosi tytuł "Kaonashi". Artystka zaczerpnęła go ze swojego ulubionego anime "Spirited Away: w Krainie Bogów".

- Kaonashi to bóg bez twarzy, postać balansująca na pograniczu dobra i zła , która podąża za główną bohaterką Chihiro. Wysysający ludzkie uczucia Kaonashi budzi skrajne emocje, bo nie postrzega świata dualistycznie, a każde jego złe działanie jest relatywne. Mimo to pod warstwą mroku kryje się w nim również światło . I właśnie o takiej postaci opowiada ten utwór – wyjaśnia Daria.

Autorem scenariusza promującego utwór teledysku jest reżyser Daniel Jaroszek. Daria miała już okazję współpracować z nim m.in. przy klipach do utworów "Świt" oraz "Bubble Tea".

"Kaonashi" - teledysk z przesłaniem

Klip przedstawia traumatyczną historię małżeńską - kobieta pada ofiarą przemocy ze strony swojego męża. Jednak mimo ogromnego strachu zbiera w sobie siłę, aby od niego odejść.

- Kiedy zobaczyłam scenariusz, od razu poczułam, że będzie idealnym odzwierciedleniem tego utworu w obrazie. Daniel przekazał ważną treść za pomocą genialnej metafory – dla kobiet, które są ofiarami przemocy, odejście od swego oprawcy jest nierzadko równie realne, co lot w kosmos – podkreśla Zawiałow, która w teledysku zagrała w klipie jedną z głównych ról. Nie ukrywa, że było to dla niej prawdziwym wyzwaniem aktorskim.

W rolę męża, czyli tytułowego Kaonashiego, wcielił się jej ulubiony polski aktor, Dawid Ogrodnik.

- Praca z nim to zaszczyt i przyjemność - zapewnia piosenkarka.

Zdaniem reżysera klip jest hołdem dla wielu anonimowych bohaterek, które dzięki swojej sile potrafiły wydostać się ze związków pełnych przemocy.

- Na pierwszy rzut oka to po prostu bajkowa historia dziewczyny, która szykuje się do lotu w kosmos. Za tą z pozoru trochę infantylną opowieścią kryje się jednak coś więcej - zaznacza Daniel Jaroszek.

Historia głównej bohaterki teledysku kończy się happy endem. Nie jest to jednak normą. Centrum Praw Kobiet - to miejsce, gdzie kobiety będące ofiarami przemocy domowej mogą uzyskać pomoc. Szczegóły można znaleźć na stronie na stronie cpk.org.pl.

Daria Zawiałow - "Kaonashi". Zobacz teledysk:

YouTube

Nowa płyta Darii Zawiałow - kiedy premiera

"Kaonashi" zapowiada trzeci album w karierze Darii Zawiałow. Płyta "Wojny i noce" ma według zapowiedzi ukazać się w marcu 2021 r.

Daria Zawiałow o sukcesie debiutanckiej płyty w Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Natalia Siwiec kusi w teledysku Sebastiana Fabijańskiego. "Eksplozja erotyczno-miłosnych fantazji"

Danuta Stenka: "Starsze kobiety stają się niewidzialne. W moim zawodzie, poza nielicznymi wyjątkami, przestają istnieć"

Przemoc szkolna w czasach online. "Motywacja i pewne mechanizmy są te same, tylko zmieniły się narzędzia"

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości