Gwiazdy

Trwa wielkie odliczanie do premiery nowego albumu Darii Zawiałow. Artystka pochwaliła się mrocznym klipem anime

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Na ten dzień czekali wszyscy fani Darii Zawiałow. Już jutro, 11 czerwca odbędzie się premiera albumu "Wojny i Noce". Z tej okazji artystka przygotowała także małą niespodziankę. Do sieci właśnie trafił teledysk anime do utworu będącego zapowiedzią krążka.

Daria Zawiałow – premiera nowej płyty

Daria Zawiałow niezaprzeczalnie zawładnęła polską sceną muzyczną. Artystka bardzo szybko zebrała wierne grono fanów, które bacznie śledzi jej losy i od samego początku kibicuje w dalszym rozwoju. Wszystkie płyty wokalistki cieszyły się ogromną popularnością, a piosenki: "Nie dobiję się do Ciebie" czy "Malinowy Chruśniak" słuchacze znają i śpiewają na pamięć. Po przerwie gwiazda wraca z nowym materiałem. Trzeci już album studyjny zatytułowany "Wojny i Noce" usłyszymy 11 czerwca. Czego możemy się spodziewać? Tym razem muzyczna podróż Darii przeniosła się z Helsinek do Kraju Kwitnącej Wiśni, o czym artystka informowała w swoich mediach społecznościowych. Wokalistka chwaliła się bowiem na Instagramie autorskimi ilustracjami Agnieszki Gokunobaki Szajewskiej, które zainspirowane były mangą i filmami anime.

Wiemy także, że nowe wydawnictwo przygotowane w duecie Daria i Michał Kush zadowoli jednakowo fanów syntezatorów z lat 80., jak i zwolenników mocnych, gitarowych brzmień.

- Na chwilę obecną "Wojny i Noce" to najbardziej przeze mnie przemyślany album i najbliższy memu sercu. Najbliższy temu, co chciałabym robić. Jak grać i jak sama dzisiaj siebie widzę. Bardzo ważne na tej płycie są dla mnie na pewno teksty, po raz pierwszy tak osobiste – mówi Daria.

Niespodzianka dla fanów

Gorąca premiera płyty jeszcze przed nami. Fani zaczęli odliczać już godziny, a artysta zdecydowała się uchylić rąbka tajemnicy. Jakiś czas temu usłyszeliśmy dwa single promujące wydawnictwo. "Kaonashi" oraz "Za krótki sen" nagrany wraz z Dawidem Podsiadło. W krótkim czasie oba utwory zdążyły już uzyskać status Złotej Płyty. To jednak nie koniec niespodzianek.

W sieci właśnie pojawił się teledysk do piosenki "Wojny i Noce". Czterominutowe wideo z pewnością was zaskoczy, klip przypomina bowiem zwiastun mrocznego anime. Efekt końcowy to jednak zasługa sztabu ludzi, którzy wraz z Darią współpracowali na planie. Za reżyserię odpowiedzialny był Tomek Miazga z Frijstajlo oraz studio filmowe Platige Image. Choć za pomysł odpowiedzialna jest sama wokalistka, bez wsparcia, realizacja takiego projektu byłaby niemożliwa. Po kilku miesiącach pracy utalentowanych ilustratorów i animatorów, artystka przedstawia swoje nowe dzieło. Teledysk dostępny jest już we wszystkich serwisach streamingowych.

Daria Zawiałow - trasa koncertowa

Nowa płyta oznacza także koncerty. Gdy obostrzenia zostały poluzowane, artystka z przytupem zapowiedziała trasę koncertową. Tym razem Darię usłyszymy aż w 30. polskich miastach. Co więcej, wokalistka zagości również na festiwalach tj. FEST Festival czy Jarocin Festiwal. Tegoroczne lato zapowiada się naprawę muzycznie!

Daria Zawiałow wraca z nowym singlem

Zobacz także:

Męskie Granie 2020. Daria Zawiałow, Król i Igo w utworze „Świt”

Premiera teledysku do piosenki "Bubble tea" Quebonafide i Darii Zawiałow. Fanka: "Dzięki za to, że rozpaliłeś we mnie iskierkę wspomnień"

Daria Zawiałow wydała nowy singiel. Utwór "Nie mamy czasu" zapowiada reedycję "Helsinek"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości