Gwiazdy

Córka Moniki Mrozowskiej po raz pierwszy wyjechała sama za granicę. "Chyba ekscytuję się bardziej niż ona"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Wojciech Olszanka/East News

Karolina Szaciłło, córka Moniki Mrozowskiej, po raz pierwszy wyjechała sama za granicę. Aktorka wstawiła zdjęcie z niemal 18-letnią pociechą, która wycieczkę otrzymała w prezencie od przyjaciół swojej mamy. Mrozowska nie kryła wielkich emocji.

Córka Moniki Mrozowskiej wyjechała za granicę

Karolina Szaciłło, córka Moniki Mrozowskiej i Macieja Szaciłło pojechała na zagraniczną wycieczkę. Wszystko za sprawą przyjaciół aktorki, którzy na osiemnastkę kupili jej bilet do Kopenhagi. Na miejscu nastolatka zatrzyma się u rodziny znajomych, a w Danii ma spędzić łącznie pięć dni.

- Pierwszy raz za granicą, bez rodziców. Chyba ekscytuję się bardziej niż ona i ciągle nie mogę uwierzyć, że za kilka dni… będę miała „dorosłą” córkę. Kochanie! Baw się najlepiej ! I wyślij chociaż SMS’A - napisała rozemocjonowana aktorka.

Obserwatorzy w komentarzach nie tylko składali życzenia osiemnastolatce, ale również życzyli jej wspaniałej i bezpiecznej podróży. Pojawiło się też sporo wpisów, w których fani gratulowali aktorce tego, że ma z córką świetny kontakt. - A ja dodam, że piękna relację zbudowałyście - napisała jedna z komentujących.

Kiedy dziecko może polecieć bez opieki samolotem?

Okazuje się, że w kwestii samodzielnego podróżowania dzieci samolotami, każda linia lotnicza ma własne regulacje. W niektórych dziecko musi być pod opieką rodzica lub opiekuna w innych można skorzystać z przeszkolonej asysty.

U kilku przewoźników obowiązuje zasada, że do 14. roku życia dziecko musi podróżować z przynajmniej 16-letnim opiekunem. U innych jest wymagana opieka osoby dorosłej, ale do 12. roku życia. Jest też grupa linii lotniczych, która wprowadziła zasadę, że miedzy 5. a 11. rokiem życia dziecko może przemieszczać się samolotem również bez dorosłych, ale po wykupieniu pakietu z wykwalifikowaną eskortą personelu. Od 16 roku życia u większości przewoźników, nastolatek traktowany jest jako dorosły.

Ważne jest żeby przed podróżą, a nawet przed zakupieniem biletu, bardzo dokładnie sprawdzić zasady obowiązujące w konkretnej linii lotniczej. Jeśli nie przygotujemy się odpowiednio do podróży dziecka, nie zostanie ono wpuszczone na pokład, a to rodzi niepotrzebny stres.

Zobacz także:

Bikini dla dziewczynek - niewinna moda czy seksualizacja? "Warto się zastanowić, w jaki przekaz chcemy wyposażyć dziecko"

Smycz dla dziecka. Czy kontrowersyjny gadżet rzeczywiście pomaga upilnować malucha?

Manuela Michalak z "Big Brothera" uniknęła śmierci w World Trade Center. "Nie wierzyłam, że to się dzieje naprawdę"

Zobacz wideo: Rodzinne śniadanie Moniki Mrozowskiej

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości