Gwiazdy

Dylemat Mariusza Jakubowskiego z "Top Model". Wybierze karierę w modelingu czy doktorat?

Gwiazdy

Reporterka Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz zabrała widzów do Trójmiasta. To właśnie tam mieszka jeden z uczestników 9. edycji "Top Model", któremu niewiele zabrakło, a byłby w finale. O kim mowa? Oczywiście o Mariuszu Jakubowskim.

Mariusz Jakubowski - uczestnik 9. edycji "Top Model"

Mariusz Jakubowski w 9. edycji "Top Model" doszedł do półfinału. Uważany był za jednego z najbardziej lubianych uczestników programu. Wielokrotnie widzowie byli świadkami, jak dodaje otuchy swoim "rywalom". I choć nie zwyciężył, zapewne nie raz jeszcze o nim usłyszymy.

Mariusz o "Top Model"

Przed programem Mariusz obronił tytuł magistra inżyniera z towaroznawstwa. Chciał kontynuować naukę na uczelni, by zrobić doktorat o zdrowej żywności. Plany jednak uległy zmianie...

- Miałem cały złoty plan. Chciałem pójść na doktorat w Stanach Zjednoczonych i tam pracować dodatkowo, oprócz robienia doktoratu z zakresu nauki o żywności, ale szczerze mówiąc, troszkę zrobiło się za poważnie w moim życiu i chciałem spróbować czegoś jeszcze

- powiedział Mariusz Jakubowski.

I tak trafił do "Top Model".

- Miałem na początku dylemat – prawie że moralny. Nie poszedłem do pracy na uczelnię w tym roku. Miałem obawy, że gdzie tutaj kontrowersyjny program. Pozuję nago, a za chwilę mam wykładać o jakości żywności. Troszkę mi to nie pasowało

- wyjaśnił.

Uczestnik "Top Model" o swoich planach

Furtka do kariery naukowej nie została jednak zamknięta. Model ostatnio rozmawiał z jednym z profesorów i okazało się, że drzwi na uczelnie wciąż ma otwarte. Którą ścieżkę teraz obierze: modela czy naukowca? A może uda mu się połączyć chodzenie po wybiegach z karierą naukową?

- W zasadzie można to połączyć. Nic nie stoi na przeszkodzie. To jest moje marzenie, żeby różne umiejętności wykorzystywać w życiu. Wykorzystywać twarz, ciało, osobowość i jednocześnie umysł - to moje spełnienie

- uzasadnił.

Mariusz na swoim koncie ma wiele publikacji naukowych dotyczących zdrowiej żywności. Za swoją działalność otrzymał najwyższe stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także tytuł Najlepszego studenta na Pomorzu. Okazuje się, że temat, który szczególnie przypadł mu do gustu to kombucha.

- W trakcie swoich studiów robiłem badania naukowe i po studiach też. Miałem dwa projekty badawcze. Studenci z różnych uczelni pracowali dla mnie. Przede wszystkim zajmowałem się kombuchą, czyli napojem na bazie herbaty, który powstaje w procesie fermentacji. Jest bardzo znany szczególnie w Stanach.

- tłumaczył magister inżynier.

Następnie zaprezentował naszej reporterce i widzom Dzień Dobry TVN, jak przygotować taki napój. Przy okazji Aleksandra zapytała, kto szczególnie wspiera Mariusza w realizacji marzeń.

- Rodzina jest takim najbliższym wsparciem

- odpowiedział wprost.

A co mama Mariusza sądzi o jego planach? Zobacz w naszym materiale wideo.

Finał "Top Model" - gdzie oglądać?

Przypominamy, że już w środę 25 listopada finałowy odcinek "Top Model" na żywo zobaczycie o 21:30 w TVN oraz na Player.pl .

Zobacz też:

Osi Ugonoh o wygranej w "Top Model": "Czułam ogromną presję, żeby pokazywać się jak najlepiej"

Dawid Woliński w mocnych słowach o uczestniczce "Top Model". "Jest taką słodką, ciepłą kluchą"

Joanna Przetakiewicz o współpracy z synem: "Nie mogłabym sobie wymarzyć lepszej sytuacji w firmie"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Pozostałe wiadomości