Gwiazdy

Jego piosenki śpiewała cała Polska i kochały się w nim miliony kobiet. Co słychać u Matta Pokory?

Gwiazdy

Aktualizacja:
x-news

Matt Pokora podbił rynek polski rynek muzyczny przebojem "Catch me if you can", z którym pojawił się nawet na festiwalu w Sopocie. Przystojnego Francuza polskiego pochodzenia pokochały miliony. I choć w swojej ojczyźnie wciąż odnosi sukcesy, nad Wisłą pozostaje nieco zapomniany. Jak potoczyła się jego kariera?

Kariera Matta Pokory

Piosenkarz zadebiutował w programie Popstars w 2003 roku i po zwycięstwie w telewizyjnym show, wraz z pozostałymi finalistami, założył grupę Linkup. Ich pierwszy singiel, "Notre étoile", z miejsca stał się hitem we Francji. Niestety płyta, którą promował, nie odnosiła sukcesu i zespół rozpadł się rok później.

Na prawdziwy sukces Matthieu Tota (bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko), musiał poczekać do 2008 roku, kiedy światło dzienne ujrzał jego solowy album "MP3". Wydawnictwo przyniosło piosenkarzowi spory rozgłos również poza granicami Francji - łącznie został wydany w dziesięciu krajach. Matt Pokora nigdy nie wypierał się polskich korzeni - jego dziadkowie w 1939 roku wyemigrowali z Polski nad Sekwanę. Choć nie mówi po polsku, publiczność przyjęła go z otwartymi rękami. Występował m.in. na festiwalu w Sopocie czy w show TVN "Po prostu tańcz z gwiazdami" , podczas którego pobito rekord Guinnessa w ilości równocześnie tańczących par. Przy okazji koncertów w Polsce zawitał też do studia Dzień Dobry TVN. W 2012 roku nagrał wspólny singiel z Patrizią Kazadi - "Wanna feel you now", który był fonograficznym debiutem polskiej gwiazdy.

Doceniany we Francji Matt nie ogranicza się wyłącznie do muzyki. Występował w teatrze - w paryskim musicalu "Robin Hood" wcielił się w tytułową postać. Projektował też ubrania i meble oraz oceniał uczestników francuskiej edycji "The voice" oraz "The voice kids".

Matt Pokora - życie prywatne i związki

W przeszłości Matt Pokora spotykał się modelką i tancerką algierskiego pochodzenia Sofią Boutellą - para rozstała się w 2008 roku. W 2012 był związany z Alexandrą Trovato. Od 2017 roku jest partnerem amerykańskiej aktorki i piosenkarki Christiny Millian. W styczniu 2020 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko - syn Isaiah. Christina wychowuje również córkę z pierwszego małżeństwa.

Para pobrała się 8 grudnia 2020 roku w merostwie 8. dzielnicy Paryża. Panna młoda miała na sobie luźną suknię w koszulowym fasonie. W skromnej uroczystości uczestniczyło kilkoro przyjaciół oraz najbliższa rodzina.

W kwietniu 2021 roku Christina i Matt powitali na świecie drugie dziecko - syna o imieniu Kenna. Rodzice planują wychowywać i wykształcić swoje pociechy we Francji.

Zobacz też:

Tom Cruise stanie przed polskim sądem? Chodzi o jedną ze scen w znanym filmie

Ellen DeGeneres kończy swój uwielbiany przez widzów program w cieniu skandalu. Co dalej z ikoną amerykańskiej telewizji?

Magdalena Boczarska o późnym macierzyństwie: " Wcześniej nie było dobrego kandydata na tatę"

Zobacz wideo: Jakie nastroje panują w domach maturzystów? Wśród rodziców Marta Wiśniewska

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości