Gwiazdy

"Chyłka Oskarżenie" w Playerze. "Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Agnieszka K. Jurek/TVNMagdalena Cielecka

"Chyłka" to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat. Przygody pani mecenas co sezon z niecierpliwością śledzą tysiące widzów. Ostatni sezon serialu pojawi się w serwisie Player.pl. Kiedy premiera? O czym opowie "Chyłka - Oskarżenie"?

"Chyłka" - ostatni sezon serialu

Joanna Chyłka to postać wykreowana przez pisarza Remigiusza Mroza, która cieszy się ogromną popularnością. Sensacyjne powieści kryminalne opowiadające o przygodach pani mecenas oraz jej aplikanta Kordiana bardzo przypadły do gustu czytelnikom, przez co na kanwie oryginalnych historii powstały cztery sezony serialu "Chyłka": "Zaginięcie", "Kasacja", "Oskarżenie" oraz "Inwigilacja".

Choć cykl o Chyłce liczy obecnie trzynaście tomów, wiadomo, że nie wszystkie zostaną zekranizowane. Nadchodząca, piąta część pt. "Oskarżenie", będzie ostatnią wyprodukowaną przez platformę Player.pl.

Magdalena Cielecka o części "Chyłka - Rewizja": "Ten sezon operuje kontrastami. To jest fajne"
Magdalena Cielecka o części "Chyłka - Rewizja": "Ten sezon operuje kontrastami. To jest fajne"x-news

- "Chyłka" to bardzo popularny serial, który przerósł nasze oczekiwania. Produkcja notuje rekordowe wyniki oglądalności w Playerze, widzowie ją uwielbiają. Jednak trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Uważamy, że to już czas zakończyć ten projekt, ale o samej "Chyłce" nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - stwierdził zarządzający Player.pl, Maciej Gozdowski, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

"Chyłka - Oskarżenie" - fabuła

W sezonie zatytułowanym "Oskarżenie" Joanna Chyłka po raz kolejny zostaje uwikłana w niezwykle skomplikowaną i nieoczywistą sprawę. Ksiądz Mieleszko namówi prawniczkę do podjęcia się obrony Tesarewicza – opozycjonisty skazanego przed laty za morderstwo czwórki dzieci. Choć śledztwo od dawna jest zamknięte, a skazany odsiaduje wyrok w więzieniu, to duchowny jest pewien, że sprawca żyje na wolności. Sprawa okaże się znacznie bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać. Dodatkowo wulgarna mecenas będzie musiała uporać się z obsesją Langera juniora na swoim punkcie, a w niebezpieczeństwie znajdzie się również Kordian, ponieważ bolesna prawda o śmierci jego matki ujrzy światło dzienne.

"Chyłka - Oskarżenie" - obsada

W roli głównej piątego sezonu "Chyłki" ponownie pojawi się Magdalena Cielecka. Obok niej wystąpią m.in. Filip Pławiak (Kordian "Zordon" Oryński), Jakub Gierszał (Piotr Langer junior), Piotr Żurawski ("Kormak"), Ireneusz Czop (Szczerbiński), Szymon Bobrowski (Artur Żelazny), Jacek Koman (Harry McVay), Szymon Piotr Warszawski (Paderborn), Cezary Pazura (Feliks), Marcin Bosak (Rejchert), Olgierd Łukaszewicz (Siwowłosy), Artur Żmijewski (Piotr Langer senior). W piątym sezonie dołączą do nich m.in: Jan Englert, Adam Ferency, Ewa Wencel, Małgorzata Potocka, Witold Dębicki, Paweł Kos, Jacek Mikołajczak oraz Maja Pankiewicz.

"Chyłka - Oskarżenie" - kiedy premiera?

Czy Joannie Chyłce uda się doprowadzić do uniewinnienia działacza opozycji skazanego za brutalne morderstwa? Premiera piątego sezonu produkcji Player Original już 30 listopada w serwisie Player.pl

Filip Pławiak i Magdalena Cielecka na planie "Chyłka - Oskarżenie"
Agnieszka K. Jurek/TVN

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Agnieszka K. Jurek/TVN

Pozostałe wiadomości