Gwiazdy

Zmarła wokalistka Fleetwood Mac. Artystka miała 79 lat

Gwiazdy

Autor:
mm/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
Świeczki

Christine McVie - wokalistka kultowej grupy  Fleetwood Mac, autorka tekstów i kompozytorka - nie żyje. Informację o śmierci artystki - poprzez media społecznościowe - przekazała jej rodzina. Gwiazda miała 79 lat.

Christine McVie z Fleetwood Mac nie żyje

Christine McVie nie żyje. Informacja o śmierci 79-letniej wokalistki pojawiła się na jej profilu na Facebooku. Z zamieszczonego tam oświadczenia wiadomo, że artystka zmarła w szpitalnym pokoju, po krótkiej chorobie. Do końca byli przy niej najbliżsi, którzy poprosili o uszanowanie prywatności rodziny w tym bolesnym czasie oraz "pamiętanie życia tej niesamowitej ludzkiej istoty oraz oddanej muzyce kobiety, która była powszechnie kochana".

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Oświadczenie pojawiło się także na Twitterze zespołu.

- Nie ma słów, by opisać nasz smutek po odejściu Christine McVie. Była naprawdę jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową i utalentowaną ponad miarę. Była najlepszym muzykiem, jakiego ktokolwiek mógłby mieć w swoim zespole oraz najlepszym przyjacielem, jakiego ktokolwiek mógłby mieć w swoim życiu - napisano. 

Zmarłą gwiazdę w mediach społecznościowych pożegnała również druga wokalistka zespołu Fleetwood Mac, Stevie Nicks.

- Kilka godzin temu powiedziano mi, że moja najlepsza na całym świecie przyjaciółka od pierwszego dnia 1975 roku, odeszła. Nawet nie wiedziałam, że była chora, aż do późnego wieczoru w sobotę. Do zobaczenia po drugiej stronie, moja kochana, nie zapomnij o mnie - czytamy we wpisie zamieszczonym przez wokalistkę.

Christine McVie - kariera

Christine McVie przyszła na świat 12 lipca 1943 roku w Bouth w Wielkiej Brytanii. Była wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów oraz pianistką (naukę gry na tym instrumencie zaczęła w wieku 4 lat). Na początku lat 70. dołączyła do brytyjsko-amerykańskiego zespołu  Fleetwood Mac. Mężem artystki był basista tej grupy Mac John McVie.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:mm/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Andrei Troitskiy/Getty Images

Pozostałe wiadomości