Gwiazdy

Kiedyś był bożyszczem nastolatek na całym świecie. Jak wygląda dziś autor słynnego przeboju "Wicked Game" Chris Isaak?

Gwiazdy

cookelma/Getty Images

Chris Isaak - muzyk, wokalista i amerykański aktor. Szerszej publiczności dał się poznać jako autor wielkiego hitu "Wicked Game". Za niebieskookim przystojniakiem z charakterystyczną fryzurą i nieziemskim głosem w latach 80. i 90. XX w. szalały wszystkie nastolatki. Jak dziś wygląda artysta?

Chris Isaak – artysta o wielu talentach

Chris Isaak to amerykański artysta, urodzony w 1956 roku w Stockton w stanie Kalifornia. Po zdobyciu wyższego wykształcenia i uzyskaniu stopnia licencjata z literatury angielskiej Chris wyjechał na roczne studia do Japonii. O istnieniu Isaaka świat usłyszał dopiero w latach 80., kiedy to artysta postanowił rozpocząć karierę muzyczną. Wszystko zaczęło się od grupy Silverstone. Z czasem muzyk podjął współpracę z filmowcami, został m.in. współautorem soundtracku do filmu "Blue Velvet".

Największą karierę przyniósł mu jednak w 1989 roku przebój "Wicked Game" z albumu "Heart Shaped World". Za sprawą owocnej współpracy z Davidem Lynchem piosenka wykorzystana została do filmu "Dzikość serca" nagrodzonego "Złotą Palmą". Na przełomie lat 80. i 90. przebój ten grały wszystkie rozgłośnie radiowe. Wielkie poruszenie zrobił także teledysk do tej samej piosenki. Udział półnagiej Heleny Christensen sprawił, że klip do dziś uznawany jest za jeden z najbardziej zmysłowych.

Isaak jest również utalentowanym aktorem. Wystąpił m.in. w komedii kryminalnej Jonathana Demme’a "Poślubiona mafii", w "Milczeniu owiec", w filmowej wersji "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną", "Mały Budda", w "Szaleństwach młodości", "W rytmie serca" czy w "Błędch młodości". Artystę mogliśmy zobaczyć także w jednym z odcinków znanego serialu "Przyjaciele". Mimo wielu ról Chris Isaak nie porzucił muzyki i wciąż tworzył. Miał znaczący wkład w powstanie ścieżek dźwiękowych do najpopularniejszych filmów i seriali. Jego utwory usłyszeć mogliśmy m.in. w "Beverly Hills, 90210", "Ich pięcioro" czy "Jezioro marzeń". Muzyk na swoim koncie ma także 10 albumów oraz dwukrotne nominacje do nagród Grammy.

Chris Isaak – jak dziś wygląda?

Chris Isaak w latach 80 i 90. XX w. był bożyszczem wszystkich nastolatek. W przystojnym brunecie o niebieskich oczach podkochiwały się fanki z całego świata. Jak dziś prezentuje się 64-letni muzyk i co robi? Chris aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Artysta na swoim instagramowym profilu chętnie dzieli się filmikami, na których gra ulubione utwory, a także z sentymentem wraca do minionych lat.

Jesy Nelson zaczyna karierę solową. Pochwaliła się zdjęciem ze studia. Zobacz wideo.

Zobacz także:

Miłość i muzyka. Stanisław Bartosik w utworze "Pomiędzy"

Dawid Podsiadło odwiedzi cię w domu, jeśli wygrasz jego aukcję. Szalony pomysł muzyka na rzecz WOŚP

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości