Gwiazdy

Chórzyści z Lublina zdobyli złoto w prestiżowym konkursie za oceanem. "Śpiewamy wszędzie, gdzie tylko można"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Śpiewając zdobyli złoto
Śpiewając zdobyli złoto Dzień Dobry TVN
wideo 2/9
Dzień Dobry TVNŚpiewając zdobyli złoto

Występ w nowojorskiej sali koncertowej Carnegie Hall to niekwestionowany powód do dumy. Przekonali się o tym młodzi chórzyści z Lublina, którzy mieli okazję zaprezentować kunszt swoich umiejętności na słynnej scenie. Ich śpiew został doceniony przez jury prestiżowego konkursu. W Dzień Dobry TVN uhonorowani złotem artyści podzielili się wspomnieniami z wyprawy za ocean.

Chór Akademos wystąpił w Carnegie Hall

Chór Akademos High School działający w Międzynarodowych Szkołach Paderewski w Lublinie to grupa niezwykle utalentowanych muzyków, którzy z godnym podziwu zaangażowaniem doskonalą swoje umiejętności pod okiem dyrygentki Elżbiety Niczyporuk. Artyści mają na swoim koncie wiele sukcesów, jednak to występ na deskach słynnej sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku przyniósł im najwięcej powodów do dumy.

- Akustyka na samej scenie nie jest tak dobra, jak mogłoby się wydawać (...). Artyści niekoniecznie dobrze się słyszą. Jeszcze do tego krążą legendy, że publiczność jest bardzo trudna, potrafi nawet "wybuczeć", jeśli coś jej się nie spodoba. My mieliśmy owacje na stojąco. Mieliśmy ten przywilej, że mogliśmy się z tego cieszyć - stwierdziła Elżbieta Niczyporuk.

Złoto dla chórzystów z Lublina

Owacje na stojąco to niejedyna nagroda, jaka czekała na grupę młodych artystów po występie za oceanem. W prestiżowym konkursie "New York International Music Festival" chór pod batutą Elżbiety Niczyporuk wyśpiewał sobie złoto. Wygrana w Carnegie Hall to największy sukces w karierze muzyków.

- Serdecznie dziękujemy, bo to dzięki państwa wielkim sercom mogliśmy stanąć na tamtej scenie i zaprezentować Polskę najlepiej, jak umieliśmy - zapewniła założycielka Chóru Akademos. Dodała też, że artyści od wielu lat poświęcają się wyjątkowej pasji.

- My właściwie śpiewamy wszędzie, gdzie tylko można. 4 czerwca będziemy mieć nasz jubileusz, piętnastolecie w CSK w Lublinie (...). Serdecznie zapraszamy - podsumowała Elżbieta Niczyporuk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości