Gwiazdy

Cello Brothers i ich wiolonczelowa wersja hitu "Havana"

Gwiazdy


Cello Brothers tworzą Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk. Duet opracowuje i wykonuje hity muzyki klasycznej oraz popularnej w przekładzie na dwie wiolonczele oraz warstwę elektroniczną. Na scenie Dzień Dobry TVN muzycy zaprezentowali cover zatytułowany "Havana".

Cello Brothers z coverem "Havana"

Cello Brothers wykonał w naszym studiu utwór "Havana" – pierwszy singel kubańsko-amerykańskiej piosenkarki Camili Cabello, który pochodził z jej debiutanckiego albumu. Piosenka pierwotnie powstała przy gościnnym udziale amerykańskiego rapera Younga Thuga i była utrzymana w stylu muzyki latynoskiej i pop.

Cello Brothers - kim są?

Wiolonczelowy duet tworzą Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk. Ten pierwszy jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów i - mimo młodego wieku - w swoim dorobku artystycznym ma koncerty w takich salach jak: Weill Hall w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Chamber Music Hall w Filharmonii Berlińskiej, Brahms Saal w Musikverein we Wiedniu czy w Europejskim Centrum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Znakomitymi osiągnięciami w wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym może się także pochwalić drugi członek zespołu, Mikołaj Błaszczyk. Do najważniejszych osiągnięć można zaliczyć: dwukrotne Stypendium Idyllwild Summer Arts Academy (California) w latach 2011 oraz 2012, drugie miejsce na XXIV Konkursie FLAME w Paryżu 2013, pierwsze miejsce na V Sochaczewskim Konkursie Młodego Wiolonczelisty 2013, pierwsze miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą, trzecie miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego.

W 2017 r. muzycy stworzyli Cello Brothers. Kariera duetu zaczęła rozwijać się błyskawicznie i zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów w Polsce i poza granicami kraju. Wystąpili m.in. z Margaret, Lanberry i jako goście specjalni na trasie zespołu LP1.

>>> Zobacz także:

Scena DDTVN: Cello Brothers i fajerwerki!

Na scenie DDTVN: Cello Brothers

Zuza Jabłońska wydała debiutancką płytę. To nastolatka, która niczego się nie boi

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Źródło: Wikipedia / cellobrothers.pl

Pozostałe wiadomości