Gwiazdy

Miała 7 lat, kiedy zaczęła trenować boks. Została mistrzynią Polski

Gwiazdy

Aktualizacja:

Boks jest coraz bardziej popularny wśród kobiet. Jaką mają przewagę w tej sztuce walki mają kobiety nad mężczyznami? Rozmawialiśmy o tym w studiu z Jessicą Żelazko i Agnieszką Rylik.

Zobacz też:

Jak bronić się przed gwałcicielem?

Agnieszka Rylik o boksie wśród kobiet

Agnieszka Rylik jako pierwsza Polka wygrała mistrzostwa świata w kick boxingu, później walczyła w boksie zawodowym. Zdaniem Agnieszki Rylik, boks amatorski u kobiet w Polsce lepiej rozwija niż boks u mężczyzn. Młode dziewczyny przychodzą trenować boks już mając za sobą doświadczenie w innych sportach walki. Kobiety są bardzo waleczne, osiągają więcej na arenie międzynarodowej niż polscy zawodnicy.

Kim jest Jessica Żelazko?

Takim przykładem jest Jessica Żelazko, która również była gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Kiedy jeszcze mieszkała w Wielkiej Brytanii, już jako siedmiolatka, zaczęła chodzić na akrobatykę. W budynku, w którym trenowała, znajdowała się również sala bokserka. Tam zaprowadził ją jej ojciec. Boks spodobał się jej tak bardzo, że postanowiła zapisać się na treningi boksu.

Jessica wspomina, że pierwszą walkę bokserską stoczyła w wieku zaledwie 12 lat.

Za pierwszym razem poniosłam porażkę, ale to mnie zmotywowało do jeszcze większej pracy i, za drugim razem odniosłam sukces - opowiadała w studiu Dzień Dobry TVN.

Jessica Żelazko została Mistrzynią Polski 2017. Waży 54 kilogramy - walczy w tzw. "wadze słomkowej".

Zdaniem Jessiki, kobiecy boks bardzo się rozwija. Jessica pamięta, że kiedy miała 12 lat i zaczynała walki na ringu nie miała prawie przeciwniczek, z którymi mogłaby stoczyć walki. Dziś to bardzo się zmienia, coraz więcej kobiet trenuje boks. Konkurencja robi się coraz większa.

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości