Gwiazdy

Budka Suflera w piosence "Wontpliwości". "Wyrzućmy wszystkie lęki, wątpliwości i demony"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Budka Suflera jakiej nie znacie
Budka Suflera jakiej nie znacieDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Budka Suflera w odświeżonym składzie zapowiada swój najnowszy album. "Wontpliwości" to jeden ze zwiastunów tego muzycznego dzieła. W roli wokalisty fani zespołu usłyszą Jacka Kawalca, który niedawno dołączył do grupy.

Budka Suflera w nowym składzie

Budka Suflera to kultowy polski zespół rockowy założony w Lublinie w 1974 roku. Przez lata podbijał listy przebojów hitami, które zna cała Polska. W 2014 roku grupa ruszyła w pożegnalną trasę koncertową, a następnie zakończyła działalność. Rockmeni wrócili na scenę w 2019 roku, ale bez udziału Krzysztofa Cugowskiego. Za reaktywacją zespołu był m.in. jeden z jego założycieli - kompozytor Romuald Lipko, który z grupą występował przez 47 lat. Zmarł 2 lata temu. Dzisiaj zespół występuje z nowym wokalistą, Jackiem Kawalcem.

- Wrzuciłem do sieci sporo nagrań wokalnych, które trafiły do Tomka i Mietka. Stwierdzili, że ktoś taki jak ja pasuje im do wokalu. Mamy całą walizkę utworów skomponowanych przez Romualda Lipko, którym trzeba dać życie - mówił muzyk.

Budka Suflera na scenie Dzień Dobry TVN

Panowie na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowali swój najnowszy przebój "Wontpliwości". To już drugi singiel grupy w tym składzie, który ujrzał światło dzienne. Piosenka jest zwiastunem najnowszej płyty "Skaza".

- "Wontpliwości" to przekaz autora Bogdana Olewicza. To właściwie prośba, żebyśmy potrafili wyrzucić lęki, wątpliwości i demony. Wszystko to, co uważamy za złe - powiedział Tomek Zeliszewski, perkusista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości