Gwiazdy

Britney Spears znowu ma poważne problemy. Sąd nie jest jej przychylny

Gwiazdy

Aktualizacja:

Britney Spears nie może decydować o sobie i swoich finansach. Tak kilkanaście lat temu zdecydował amerykański sąd. Od tego czasu kuratelę nad piosenkarką sprawuje jej ojciec. Gwiazda rozpaczliwie usiłuje odzyskać niezależność, ale po raz kolejny spotkała się z odmową.

Około rok temu Britney Spears ponownie trafiła do ośrodka dla osób potrzebujących pomocy psychicznej. Według fanów, przetrzymywana była tam wbrew własnej woli. Powstała nawet akcja #FreeBritney, która miała na celu zwrócenie uwagi, że być może piosenkarka jest ubezwłasnowolniona . Inicjatywę poparło wielu celebrytów, m.in. Paris Hilton.

Britney Spears przegrała w sądzie

Chociaż Britney Spears ostatnimi czasy zapewniała swoich obserwatorów na Instagramie o tym, że z jej samopoczuciem jest znacznie lepiej, to ciągle niesie się echo rozpraw sądowych, na których artystka dochodziła swojej niezależności. Przez długi czas za jej interesy odpowiadał tata, który był jednocześnie jej managerem.

W sierpniu tego roku Britney Spears po raz kolejny zwróciła się do amerykańskiego sądu z wnioskiem o zmianę warunków kurateli. Jak tłumaczył jej prawnik, artystka boi się swojego ojca i nie chce występować, dopóki ten nie przestanie mieć nad nią kontroli.

Prawo w USA jest dużo bardziej skomplikowane niż w Polsce. Mówi o tym, że ktoś, kto opiekuje się osobą ubezwłasnowolnioną, może pobierać za to pensję. No a kuratelę nad nią sprawuje jej ojciec. Ale możemy tylko spekulować, że to jest z tym związane

- mówiła w Dzień Dobry TVN Kamila Ryciak, dziennikarka Radia Eska.

18 listopada sąd odrzucił wniosek Britney. Sędzia, która rozpatrywała sprawę, nie wykluczyła, że w przyszłości rozważy odsunięcie lub usunięcie Jamesa Spearsa z roli kuratora. Teraz jednak sąd ustanowił spółkę finansową Bessemer Trust jako współkuratora gwiazdy.

Co więcej, w rodzinie artystki dochodziło do aktów przemocy.

Prawa do opieki nad synami dla gwiazdy zostały ograniczone, ponieważ rok temu jej ojciec zastosował przemoc wobec jednego z jej dzieci

Britney Spears ma problemy

Żeby zrozumieć, co stało się w amerykańskim sądzie, należy cofnąć się do roku 2007. To wtedy właśnie zaczynają się ogromne problemy wokalistki. Britney Spears bierze rozwód z Kevinem Federline i zostaje pozbawiona możliwości opieki nad dwójką swoich dzieci. Może je odwiedzać. Na skutek tego - i innych życiowych wydarzeń - boryka się z silnym załamaniem nerwowym. Gwiazda goli głowę a zdjęcia, które pokazują, jak parasolem uderza fotografów, obiegają cały świat. Piosenkarka zostaje skierowana do szpitala psychiatrycznego i sądownie ubezwłasnowolniona, a jej ojciec – James Spears od tego momentu ma sprawować nad nią kuratelę. W związku z tym staje się jedynym oficjalnym zarządcą majątku Britney oraz ma prawo do wpływania na decyzje związane z jej życiem prywatnym.

Zobacz też:

Ula Chincz spotkała się z Britney Spears!

Miała być produktem pt. "Britney Spears"

Britney Spears tańcząc złamała nogę. Fani w szoku:"O nie, nie mogę na to patrzeć"

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości