Gwiazdy

Britney Spears odzyskała wolność. Po 13 latach zwolniono ją z kurateli. "To najlepszy dzień w życiu"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
PAP
Britney Spears

Britney Spears bardzo długo czekała na ten moment. W piątek 12 listopada 2021 r. sąd w USA zwolnił ją z kurateli, która trwała od 2008 roku. Przez 13 lat nie miała kontroli nad swoim życiem prywatnym, a także majątkiem szacowanym na 60 mln dolarów. Wokalistka wyznała w mediach społecznościowych, że to najlepszy dzień w jej życiu.

Britney Spears - kuratela

Britney Spears została ubezwłasnowolniona w 2008 roku. Jej ojciec, James "Jamie" Spears, przyczynił się do ustanowienia kurateli nad córką i przejął kontrolę nad jej życiem wraz z jego ówczesnym adwokatem Andrew Walletem. Stało się to w następstwie problemów ze zdrowiem psychicznym wokalistki. Miała załamanie nerwowe, a także zażywała narkotyki.

- Z dniem dzisiejszym kończy się nadzór kuratorski nad Britney Jean Spears i jej majątkiem - orzekła sędzia Brenda Penny i dodała, że obecny kurator gwiazdy będzie kontynuował prace nad uregulowaniem jej bieżących spraw finansowych.

Spears od miesięcy apelowała w sądzie o zakończenie nadzoru kuratorskiego, decydującego o jej życiu osobistym i majątku wartym 60 milionów dolarów. Chciała przede wszystkim odsunąć od tego swojego ojca. We wrześniu 2021 roku sędzia Brenda Penny przychyliła się do żądania. Rolę kuratora przejął tymczasowo biegły księgowy John Zabel. Co więcej, Britney od 2019 roku była pod opieką kuratorki Jodi Montgomery. Teraz Spears odzyskała całkowitą kontrolę nad swoim życiem.

Zobacz wideo: Co się dzieje z Britney Spears?

Co się dzieje z Britney Spears?
Co się dzieje z Britney Spears? Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Spears odzyskała wolność

Britney w poście na Instagramie podziękowała swoim fanom, którzy stworzyli ruch #FreeBritney i apelowali o zniesienie kurateli. - Kocham Was tak bardzo, że to szalone! Myślę, że będę płakać przez resztę dnia! To najlepszy dzień w życiu - czytamy na jej profilu na Twitterze.

Co teraz zamierza Britney? Wyznała w mediach społecznościowych, że chce się nacieszyć życiem, zanim podzieli się swoimi przyszłymi planami zawodowymi. Zamierza poślubić długoletniego partnera Sama Asghari, z którym zaręczyła się we wrześniu tego roku.

Adwokat wokalistki Matthew Rosengart, zwracając się do sądu, zaznaczył, że ustanowiona została "siatka bezpieczeństwa" w celu uregulowania kwestii finansów i osobistej opieki nad jego klientką. Chciałby doprowadzić do zbadania ewentualnych błędów finansowych w zarządzaniu przez sprawującego wcześniej funkcję kuratora córki Jamesa "Jamie" Spearsa. Uzależnił to od woli piosenkarki. - To był historyczny dzień dla Britney Spears – ocenił prawnik. Za pośrednictwem adwokatów ojciec Britney Spears zapewnił, że pomógł uporządkować karierę zawodową córki i zawsze działał w jej najlepszym interesie.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości