Gwiazdy

Britney Spears kończy 40 lat. Od seksownej nastolatki do złamanej życiem kobiety

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Co nowego w show-biznesie

Britney Spears z pewnością może zaliczyć mijający rok do udanych. Gwiazda - po długiej, sądowej batalii - odzyskała wolność i prawo do dysponowania swoim majątkiem. Dziś piosenkarka odradza się z popiołów swojej dawnej świetności.

40. urodziny Britney Spears

Kiedy pod koniec 2019 roku w mediach społecznościowych pojawiło się stworzone dla żartu wydarzenie "40. urodziny Britney Spears", wokalistka wciąż uchodziła za unieszkodliwioną osobę z zaburzeniami, której kuratela ojca ocaliła życie, świat nieśmiało mówił o dziwnym wirusie z Chin, a Meghan Markle wciąż była oficjalnym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Na przestrzeni zaledwie dwóch lat świat zmienił się nie do poznania, na szczęście odmieniła się również rzeczywistość piosenkarki. Choć zarabiała miliony nie miała prawa decydować o sobie w najbardziej podstawowych kwestiach jak chociażby prowadzenie samochodu czy stosowanie antykoncepcji. Podczas gdy kolorowa prasa tworzyła kolejne prześmiewcze artykuły o coraz dziwniejszych treściach publikowanych przez gwiazdę w mediach społecznościowych, fani zaczęli dostrzegać w nich zaszyfrowane znaki. Tak narodził się ruch #FreeBritney, który nagłośnił sprawę ubezwłasnowolnionej księżniczki pop.

Zgodnie z niedawnym wyrokiem sądu w Los Angeles zakończyła się trwająca 13 lat kuratela nad gwiazdą, która rozpoczęła się w 2008 roku. Historia załamania nerwowego Britney Spears elektryzowała prasę przez lata, a jej kolejne epizody stanowiły prawdziwe studium upadku. Gdy w 2007 roku nieobecna duchem artystka snuła się po scenie, mamrocząc słowa piosenki zagranej z playbacku, wszyscy zastanawiali się, jak gwiazda tego formatu mogła pozwolić sobie na taką wpadkę. Wówczas nikt zdawał się nie widzieć, że ludzie z otoczenia Britney widzieli w niej głównie maszynkę do zarabiania pieniędzy i nikt do końca nie przejmował się, w jakim stanie jest upadająca ikona. Po latach Britney nie ukrywa żalu do rodziny, która przez ponad dekadę żyła z zarobionych przez nią milionów dolarów, zmuszając do nagrań i koncertowania.

Britney Spears - księżniczka rekordów

Britney Spears weszła do świata show biznesu jako mała dziewczynka, rozpoczynając występy w programie "Klub Myszki Miki" oraz pojawiając się w reklamach telewizyjnych. Prawdziwym przełomem okazał się singiel "Baby one more time", który uczynił z niej międzynarodową gwiazdę. Zaledwie w wieku dziewiętnastu lat została uznana przez magazyn "Forbes" za najbardziej wpływową osobę świata. Siedem razy w ciągu dwunastu lat jej nazwisko znalazło się na szczycie listy najczęściej wyszukiwanych celebrytów, co jest absolutnym rekordem w historii internetu.

- Burzliwe życie, spektakularna kariera, zapisała się w "Księdze Rekordów Guinessa" jako nastoletnia artystka, która sprzedała najwięcej płyt na świecie - wyliczał Mateusz Hładki. - Chyba pozostaje dorzucić te nasze życzenia: wszystkiego najlepszego z Polski - powiedział reporter.

Choć Britney Spears wciąż tworzy nowe piosenki, to największą popularnością wciąż cieszą się te pochodzące z pierwszych albumów. Wówczas gwiazda była na samym szczycie, który po latach okazał się być szczytem wszystkiego.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości