Gwiazdy

Brie Larson jako superbohaterka Kapitan Marvel

Gwiazdy

Aktualizacja:

Brie Larson to amerykańska aktorka, która otrzymała Oscara za rolę w filmie "Pokój". Właśnie została nową superbohaterką. Zagrała w filmie "Kapitan Marvel", który stanowi pierwszy rozdział historii o Avengersach.

Kapitan Marvel już w kinach!

Ziemska kobieta po kontakcie z obcą rasą Kree otrzymuje nadludzkie moce. Aby przygotować się do roli, Brie Larson przez dziewięć miesięcy trenowała judo, boks oraz zapasy. Odwiedziła także Nellis Air Force Base i spotkała się z pełniącymi służbę wojskowymi pilotami.

Brie Larson jako superbohaterka Kapitan Marvel

Brie Larson zagrała w filmie "Kapitan Marvel". Film to dopisany pierwszy rozdział historii o Avengersach.

Zobacz także: "Avengers. Koniec gry"

To było dla mnie duże wyzwanie, ale cieszę się, kiedy mam wyzwanie i muszę wyjść poza moją strefę komfortu. Ten film to było dla mnie szczególnie duże wyzwanie fizyczne (...) Nigdy nie spodziewałam się, że jestem zdolna aż tak bardzo się zaangażować rolę, jeśli chodzi o fizyczne kwestie - powiedziała w rozmowie z Anną Wendzikowska Brie Larson.

Kapitan Marvel - o czym jest film?

Samuel L. Jackson powraca w roli dyrektora T.A.R.C.Z.Y Nicka Fury, żeby dopisać pierwszy rozdział historii, którą widzowie świetnie znają z serii Avangers. W "Kapitan Marvel" Fury jest dużo młodszy, bardziej niewinny i dopiero poznaje istoty pozaziemskie. Czy Samuel L. Jackson lubi grać tę postać? Co nowego odkrył u swojego bohatera? Czy sam wierzy w inne cywilizacje? Co myśli o silnych kobietach? Z aktorem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

W Kinowym Uniwersum Marvela Samuel L. Jackson wciela się w postać pułkownika Nicholasa Josepha Fury - byłego oficera armii Stanów Zjednoczonych, szpiega CIA oraz dyrektora T.A.R.C.Z.Y. Aktora mogliśmy zobaczyć w następujących produkcjach o superbohaterach:

  • Iron Man
  • Iron Man 2
  • Captain America: Pierwsze starcie
  • Thor
  • Avengers
  • Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz
  • Avengers: Czas Ultrona
  • Avengers: Wojna bez granic
  • Spider-Man: Daleko od domu

Samuel L. Jackson powraca w roli dyrektora T.A.R.C.Z.Y w nowym filmie - "Kapitan Marvel". Tym razem twórcy produkcji przenoszą akcję w lata 90. XX w., kiedy Nick Fury wielu rzeczy jeszcze nie wie, nie rozumie i dopiero dopuszcza możliwość, że istnieją inne cywilizacje. Pierwszą postacią pozaziemską, którą spotyka na swojej drodze jest kapitan Marvel (w tej roli Brie Larson).

Superprodukcja z Brie Larson i Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych zadowoli fanów efektownych walk i humoru:

Razem z Brie dużo się śmialiśmy i żartowaliśmy. To było bardzo proste wrzucić trochę tej prywatnej atmosfery między nami do filmu. To widać na ekranie, że dobrze czuliśmy się w swoim towarzystwie i dobrze się bawiliśmy przy pracy.

- powiedział aktor.

To pierwszy film Marvela, w którym najważniejsza rola przypada kobiecie. Czy Samuelowi L. Jacksonowi nie przeszkadza, że gra drugoplanowego bohatera?

Cieszę się jeśli mogę przyłożyć rękę do tego, by kobieca postać zabłysła i żeby jakaś aktorka mogła pokazać, że w żaden sposób nie ustępuje kolegom aktorom, jest silniejsza, mądrzejsza, czy bardziej utalentowana.

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości