Gwiazdy

Brazylijczycy kręcą dokument o Robercie Lewandowskim. Opowie m.in. o relacji piłkarza z siostrą Mileną

Gwiazdy

Robert Lewandowski doceniany jest na całym świecie. Jego historią zainteresowali się nawet Brazylijczycy, którzy pracują nad filmem o polskim piłkarzu. O przygotowaniach 15-minutowego dokumentu opowiedzieli nam dziennikarze Renata Heilbourn i Marcelo Courrege.

Światowy Dzień Piłki Nożnej

10 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Piłki Nożnej ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji specjalnie dla naszych widzów życzenia złożył sam Robert Lewandowski.

- Z okazji Światowego Dnia Piłki Nożnej sportowo i gorąco pozdrawiam wszystkich kibiców i mam nadzieję, że już niedługo usłyszymy was na stadionach. Granie dla was bez was to nie to samo – powiedział Robert Lewandowski.

W tym ważnym dla sportowców dniu zagościli u nas brazylijscy dziennikarze Renata Heilbourn i Marcelo Courrege, których zachwyciła historia naszej narodowej dumy, Roberta Lewandowskiego. Małżeństwo postanowiło nakręcić 15-minutowy dokument o Polaku. Wideo ma ukazać się 20 grudnia na antenie TV Globo.

Lewandowski jest takim człowiekiem, który osiągnął najwyższy etap. On będzie najlepszym graczem, przynajmniej na ten sezon, który teraz minął. Jego osiągnięcia i osobista historia, która jest niezwykle poruszająca, to wszystko trudno opisać w 15 minutach. Musimy z pewnością znaleźć sposób, żeby pokazać, jaką niewiarygodną drogę przebył, zanim osiągnął sukces

- powiedział Marcelo Courrege.

Co znajdzie się w dokumencie o Robercie Lewandowskim?

Renata Heilbourn zdradziła w naszym studiu, że podczas pracy nad dokumentem rozmawiała z rodziną Roberta. To pokazało twórcom, w jaki sposób jego dzieciństwo przekłada się na późniejsze życie.

- My znamy go jako piłkarza, ale warto poznać też osobę, jaką jest Robert Lewandowski, to jest dla nas bardzo ważne. Wczoraj siostra Roberta – Milena, wyjawiła nam, że istniało między nimi pewne współzawodnictwo. Rodzeństwo miało do siebie podejście konkurencyjne, to przygotowało Roberta do kariery – powiedziała Renata.

Lewandowski doceniany w Brazylii

Robert Lewandowski doceniany jest nie tylko przez Polaków, ale także kibiców i fanów futbolu na całym świecie. Jak przyznał dziennikarz, w Brazylii piłkarz postrzegany jest jako wzorzec wzorowego napastnika.

Może za dwa, trzy lata będziemy kogoś takiego mieli

– dodał.

Czy Robert Lewandowski otrzyma tytuł najlepszego piłkarza roku FIFA?

17 grudnia odbędzie się także ceremonia wręczenia nagrody dla najlepszego piłkarza roku The Best FIFA Football Awards. Brazylijczycy mocno wierzą, że Robert Lewandowski, który jest ich faworytem, wygra plebiscyt.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Historia miłości Bosackich: "Byłam zaręczona. Randkowanie nie wchodziło w grę", ale Marcin nie dał za wygraną

Nowoczesny dom antysmogowy w Zakopanem. "Nie ma komina, nie używamy tu żadnych palenisk"

Kto nie powinien przyjmować szczepionki przeciw COVID-19? Są pierwsze zalecenia

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości