Bożena Krzyżanowska nie żyje. Zmarła znana aktorka teatralna i filmowa

Gwiazdy

Aktualizacja:
fot.DAREK REDOS/REPORTER

Ze smutkiem przekazujemy informację o śmierci Bożeny Krzyżanowskiej, aktorki teatralnej i serialowej. Widzowie znają ją przede wszystkim dzięki rolom w serialach "07 zgłoś się", "Przyłbice i kaptury" oraz "Hotel 52". Grała także epizody w takich popularnych telenowelach, jak "Na dobre i na złe", "M jak miłość" i "Pierwsza miłość".

11 sierpnia 2019 roku we Wrocławiu zmarła Bożena Krzyżanowska. Informację o śmierci polskiej aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej, a także piosenkarki, podał jako pierwszy w poniedziałek serwis internetowy e-teatr.pl.

Bożena Krzyżanowska zmarła 11 sierpnia we Wrocławiu

"W niedzielę, 11 sierpnia zmarła Bożena Krzyżanowska, aktorka związana ze scenami Wrocławia i Krakowa. Aktorka, piosenkarka. W latach 1997-2002 występowała we wrocławskim Teatrze Współczesnym im. Wiercińskiego. Współpracowała także m.in. z teatrami: Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie (1980 - 1985), Dramatycznym w Gdyni, Nowym w Poznaniu, Syrena w Warszawie" – brzmi wpis opublikowany w serwisie e-teatr.pl w poniedziałek, 12 sierpnia.

Artystka odeszła w wieku 61 lat. Przyczyna jej śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

Kim była Bożena Krzyżanowska?

Bożena Krzyżanowska to aktorka i piosenkarka. W latach 1997-2002 występowała we wrocławskim Teatrze Współczesnym im. Wiercińskiego. Współpracowała także m.in. z teatrami: Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie, Dramatycznym w Gdyni, Nowym w Poznaniu czy Syrena w Warszawie. W 1989 zdobyła Grand Prix na wrocławskim X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 1993 w Operetce Warszawskiej zagrała tytułową rolę francuskiej gwiazdy piosenki Édith Piaf w musicalu „Pam Gems Piaf” w reż. Jana Szurmieja.

Sporą popularność przyniosła jej rola Zyty w serialu "Przyłbice i kaptury". W latach 2002-2010 występowała w telenoweli "Samo życie", gdzie wcielała się w postać dyrektor liceum. Pojawiała się także w takich popularnych serialach telewizyjnych, jak "Pierwsza miłość" (pielęgniarka), "M jak miłość" (Alina, znajoma Marty), "Na dobre i na złe" (matka Eli) i "Hotel 52", gdzie zagrała Alicję, żonę rezydenta hotelu, Wiktora (Jacek Koman).

Autor: Bernadetta Jeleń