Gwiazdy

Bovska – artystka wielowymiarowa, która z powodzeniem łączy dwie pasje. "Kluczem jest to, żeby słuchać swojej intuicji"

Gwiazdy

Bovska szturmem podbiła polską scenę muzyczną. Oprócz śpiewania, artystka ma jeszcze jeden talent. Magda Grabowska-Wacławek zajmuje się grafiką oraz jest ilustratorką. Na swoim koncie ma ilustracje m.in. do książek Kasi Olubińskiej-Godlewskiej. Skąd wzięło się zamiłowanie do tak różnych sztuk?

Wiele twarzy Bovskiej

Bovska - artystka, piosenkarka, grafik i ilustratorka. Brzmi niewiarygodnie? Magda Grabowska-Wacławek udowadnia, że miłość do wielu pasji można połączyć, wystarczy tylko chcieć. Choć cały życie otrzymywała "złote rady", aby wybrać jedną sztukę i poświęcić jej cały swój czas, postanowiła zaryzykować. Serce i intuicja podpowiadały jej, że ma spełniać marzenia. Tym sposobem znalazła się jednoczenie na Uniwersytecie Muzycznym oraz Akademii Sztuk Pięknych.

Całe życie ktoś mi mówił, że to są takie rzeczy, którym trzeba się poświecić na sto procent. Moja wewnętrzna intuicja mówiła mi, żeby poczekać, szłam tropem, w którym dowiadywałam się, czego nie chce. Skończyłam oba kierunki, lawirując między uczelniami. Udało mi się to tylko dlatego, że one są położone blisko siebie

– powiedziała.

Muzycznego dorobku Bovskiej nie trzeba chyba przedstawiać, warto jednak wspomnieć, że artystka na swoim koncie ma także współpracę graficzną z Katarzyną Olubińską.

- Z Kasią zaczęło się od znajomości koleżeńskiej. Jak Kasia zakładała swojego bloga, to ja zaprojektowałam jej logo. Potem to rozwinęło się we współpracę, która łączy się z kolejną publikacją książki. Cenie sobie to, że jest to poza biznesowe, tylko wynika z przyjaźni – dodała.

Łączenie pasji i zainteresowań

Kto powiedział, że muzyka i plastyka nie idą ze sobą w parze? Bovska tworzy przeboje, nagrywa kolejne płyty, a następnie kreuje ich okładki. Jak się okazuje, dwie z nich wygrały już wyróżnienie w konkursie.

- Bardzo dużą uwagę przykładam do płyt. Najnowsza została wyróżniona w konkursie na okładkę. Założenie było bardzo kolażowe z mojej strony. Chciałam połączyć kolaż z ilustracją i zaczęłam sobie najpierw robić te kolaże ręcznie – zdradziła.

Magda dodała również, że zdarza jej się rysować. To sprawia jej ogromną przyjemność. - To, co jest najwspanialsze, to, że osoby, które mi doradzały, żeby wybrać jedno, nie miały racji. Wydaje mi się, że kluczem jest to, żeby słuchać swojej intuicji. To wynika z mojej natury - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Musical "Waitress" tuż przed polską prapremierą w Teatrze Roma. "Przepiękny, współczesny, ze świetną muzyką"

Czego nie wiemy o Jerzym Pilchu? "Alkohol, muzyka, kobiety. To była głośna samotność"

Filmy na majówkę z muzyką w roli głównej. Poleca Anna Wendzikowska

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości