Gwiazdy

Billie Eilish nagra tytułową piosenkę do nowego filmu o Jamesie Bondzie

Gwiazdy


Billie Eilish nagra piosenkę do najnowszej części przygód Jamesa Bonda. „Nie czas umierać” („No Time to Die”) trafi do polskich kin 3 kwietnia. Eilish jest najmłodszą w historii artystką, która zaśpiewa utwór przewodni do filmu o agencie 007.

Billie Eilish - piosenka z Bonda

18-letnia amerykańska wokalistka Billie Eilish, która rozgłos i rzeszę fanów zyskała dzięki albumowi pt. "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?", zaśpiewa piosenkę promującą najnowszy film o przygodach agenta 007 Jamesa Bonda. Młodziutka artystka skomentowała w wywiadzie dla BBC News:

To wszystko wydaje się szalone w każdym możliwym wymiarze. Napisanie głównej piosenki do filmu, który jest częścią tak legendarnej serii, to prawdziwy zaszczyt. James Bond jest najbardziej cool franczyzą na świecie. Wciąż jestem w szoku.

W branży muzycznej krążą informacje, jakoby 18-letnia Eilish konkurowała o tę zaszczytną rolę z Beyoncé i Dua Lipa.

– Piosenki do Bonda nagrywają wybrańcy. Jestem wielkim fanem Billie i Finneasa. Ich kreatywna spójność oraz talenty są majstersztykiem. Nie mogę doczekać się aż publiczność usłyszy, jaką piosenkę przygotowali ci wyjątkowi artyści. Świeża perspektywa, która z pewnością będzie cieszyć wiele pokoleń po nas

– mówi Cary Joji Fukunaga, reżyser filmu „Nie czas umierać”.

O tym, że to właśnie Billie Eilish wykona piosenkę do najnowszego Bonda poinformował oficjalny profil filmu na Twitterze, ale również ona sama podzieliła się tą nowiną ze swoimi 48 milionami fanów na Instagramie.

Billie Eilish skomponowała piosenkę we współpracy ze swoimi bratem Finnease'em O'Connelle'em. Jak donosi BBC, producenci Bonda, Michael G. Wilson i Barbara Broccoli, określili utwór mianem "niezwykle potężnego i poruszającego".

Szansa na Oscara2021?

"No Time To Die" ma być ostatnią częścią przygód Jamesa Bonda z Danielem Craigiem w roli głównej. Utwory promujące dwa poprzednie filmy zostały nagrodzone Oscarami (piosenkę do "Spectre" śpiewał Sam Smith, a do "Skyfall" - Adele).

My nie możemy się już doczekać najnowszej części filmu o Jamesie Bondzie! Myślicie, że muzyka z filmu ma szansę na Oscara?

ZOBACZ także:

Autor: Magdalena Szmidt

Pozostałe wiadomości