Gwiazdy

Bolek Błaszczyk z grupy MoCarta i jego dzieci. "Oni sami w pewnym momencie wybrali kierunek, w którym będą podążać"

Gwiazdy


Są przykładem rodziny, w której pasja jest dziedziczna. Bolek Błaszczyk, którego znacie z kultowej Grupy MoCarta, zawsze chciał, żeby jego dzieci miały coś wspólnego z muzyką.Czym się zajmują synowie i córka wiolonczelisty?

Bolek Błaszczyk rodzinnie

Bolek Błaszczyk jest absolwentem Warszawskiej Akademii Muzycznej. Koncertował z Schleswig – Holstein – Philharmonie, Philharmonia of the Nations i z Polską Orkiestrą Radiową. Szerszej publiczności dał się poznać jako wiolonczelista w kabaretowo-smyczkowej Grupie MoCarta.

Zawsze chciał, żeby jego dzieci miały coś wspólnego z muzyką.

Z żoną popełniliśmy wszystkie możliwe błędy wychowawcze, z wyjątkiem jednego. Nie poszliśmy tą drogą, którą poszedł ojciec Niccolò Paganiniego, który zamykał go w piwnicy, żeby ćwiczył całymi dniami. To zadecydowało o tym, że oni sami w pewnym momencie wybrali kierunek, w którym będą podążać(…) Nie kazaliśmy im grać w kółko muzyki klasycznej, tylko to, co ich kręciło

- wspomina Bolek Błaszczyk w Dzień Dobry TVN.

Dzieci Bolka Błaszczyka

Nie były zmuszane, a jednak muzyczną drogę podjęły same. Basia, córka wiolonczelisty, właśnie pracuje nad solową płytą.

Od dzieciństwa zawsze śpiewałam i chodziłam na różne konkursy wokalne. Zupełnym przypadkiem mam moją debiutancką płytę, którą wydaliśmy z Przemkiem Pankiewiczem, jako duet "Two I Am’". Jest do posłuchania na wszystkich platformach streamingowych. Obecnie pracuję nad materiałem solowym

- mówi Basia.

Mikołaj, jeden z synów Bolka Błaszczuka, poszedł w ślady taty. Zamiast gitary, do której przekonywał go ojciec, wybrał wiolonczelę.

Dzięki tacie miałem wysokie ambicje i powstał zespół, w którym teraz gram. Oprócz tego studiuję wiolonczelę w Kopenhadze, gdzie jest zupełnie inne nastawienie do kompozycji i produkcji muzyki

- opowiada Mikołaj.

Z kolei Maciek, jak przyznaje, jest trochę odklejony. W pewnym momencie życia zmieniał szkołę. Wtedy zaraził się pasją do piłki nożnej.

Zajmuję się muzyką, ale mam różne inne pasje. Gram w piłkę, troszkę aktorstwa. Jeżeli chodzi o muzykę, to akompaniuję w spektaklu "Czas dla nas"

- wyjaśnia Maciek.

Muzyczna rodzina w naszym studiu spędziła miły czas. Zobaczcie zdjęcia:

Zobacz też:

Stefan Rogulski - utalentowany aktor, którego karierę przerwała wojna. "Życie było dla niego dużym pasmem udręki"

Kayah o autorskiej audycji i roli dziennikarki. "Mam taki dar, że ludzie darzą mnie zaufaniem"

"Zgniłe uszy" na festiwalu Mastercard OFF Camera. Co reżyser musiał sprzedać, aby nakręcić film?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Pozostałe wiadomości