Gwiazdy

Kariera odbiła się na zdrowiu Beyoncé. "Zmagałam się z bezsennością, katowałam mięśnie nóg wysokimi obcasami"

Gwiazdy

Beyoncé tuż przed 40. urodzinami udzieliła szczerego wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jaką cenę zapłaciła za to, by osiągnąć sukces. Znana na całym świecie piosenkarka zmagała się z zaburzeniami odżywiania, a przez ponad połowę życia cierpiała na bezsenność. - Latami byłam na dietach, które niszczyły moje ciało - mówi.

Beyoncé na miesiąc przed 40. urodzinami pojawiła się na okładce najnowszego numeru amerykańskiego wydania "Harper's Bazaar". Po raz pierwszy opowiedziała o cieniach sławy i problemach ze zdrowiem.

Beyoncé o początkach kariery

W wywiadzie dla "Harper's Bazaar" ikona sceny muzycznej wyjawiła, że jako dziecko i nastolatka cały czas ćwiczyła śpiew i taniec, w jej życiu nie było miejsca na zabawę z rówieśnikami. Dążąc do perfekcji, jako już dorosła kobieta, sukces przypłaciła zdrowiem. Chciała udowodnić wszystkim i samej sobie, że jest w stanie osiągnąć wszystko, o czym marzy.

- Często byłam jedyną ciemnoskórą dziewczyną i za każdym razem zdawałam sobie sprawę, że muszę tańczyć i śpiewać dwa razy ciężej – mówiła w wywiadzie. - Czułam presję z zewnątrz i oczy, które obserwowały, kiedy się potknę i upadnę – dodała.

Beyoncé walczyła z bezsennością i presją idealnego wyglądu

Gwiazda przyznała też, że miała problem z samoakceptacją i mierzyła się z presją idealnego wyglądu.

Przez połowę mojego życia zmagałam się z bezsennością, katowałam mięśnie nóg wysokimi obcasami, włosy lokówką, a cerę scenicznym makijażem

– mówiła.

I dodała, że latami była na katorżniczych dietach, które niszczyły jej ciało . Na szczęście te trudne momenty ma już za sobą. Dziś jako świadoma kobieta chce skupić się na swoim zdrowiu psychicznym i fizycznym.

- Spędziłam wiele lat, próbując doskonalić samą siebie i wciąż poprawiać wszystko, co robiłam. Dziś jestem w punkcie, w którym nie muszę już ze sobą konkurować (...) Zrobiłam tak wiele w ciągu ostatnich 40 lat, że teraz chcę po prostu cieszyć się życiem - czytamy na łamach "Harper's Bazaar".

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: Harper's Bazaar

Pozostałe wiadomości