Bebel Gilberto - córka gwiazd bossa novy: "Śpiewanie od zawsze było czymś naturalnym"

Gwiazdy


Bebel Gilberto to urodzona w Nowym Jorku córka brazylijskich muzyków, jej ojciec był współtwórcą bossa novy. Bebel od najmłodszych lat śpiewała razem z mamą. Międzynarodowy sukces odniosła już debiutancką płytą, a na swoim koncie ma wiele nagród muzycznych. Teraz wraca z nowa płytą. Jak wspomina swoje dzieciństwo? O tym wokalistka opowiadała w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

Bebel Gilberto i jej muzyczna rodzina

Bebel od najmłodszych lat wychowywała się wśród muzyki. Jej droga nie mogła więc potoczyć się inaczej.

Jako mała dziewczynka marzyła, aby zostać aktorką, baletnicą, reżyserką, choreografką bądź piosenkarką. Zawsze ciągnęło ją do sztuki, którą zarazili ją rodzice.

Śpiewanie od zawsze było czymś naturalnym. Nie mogłabym robić czegoś niezwiązanego ze sztuką. Maluję też obrazy

– powiedziała Bebel Gilberto.

Jak przyznała, w domu nie zawsze wszystko wyglądało pięknie. Co jakiś czas miała chwile zwątpienia i pragnęła „normalnych” rodziców - żeby jej tata, tak jak inni ojcowie, wracał po pracy w garniturze i pytał o pracę domową. W zamian Bebel widziała ojca grającego na gitarze w piżamie, który prosił ją o zaśpiewanie nowej piosenki i denerwował się, gdy nie znała słów.

Często tak się zdarzało, zwłaszcza jak mama i tata mieli gości i chcieli się mną pochwalić. Budzili mnie w nocy, żebym zaśpiewała, a ja mówiłam, że nie mam ochoty, że muszę rano wstać do szkoły. Po dwóch piosenkach sprawiało mi to radość, bo lubiłam się popisywać

- wspominała wokalista podczas wywiadu dla Dzień Dobry TVN.

Mimo wszystko Bebel cieszy się z darmowych lekcji muzyki, jakie dostarczyli jej rodzice, gdyż to właśnie te działania ukształtowały jej charakter i talent.

Bebel Gilberto - nowy utwór po latach

Artystka po sześciu latach wypuściła nowy utwór „Deixa”. Do piosenki powstał także klip, w stylu glamour. Jak wyjaśniła, słowo „deixa” oznacza "odejść".

To piosenka, która nie ma głębokiego przekazu, więc szwedzki reżyser, którego znam od bardzo dawna, wymyślił, że by klip był radosny w stylu glamour. Tak zrobiliśmy, nagraliśmy go jednego dnia

– opowiadała Bebel Gilberto w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

Bebel Gilberto podczas domowej izolacji

Artystka ściśle przestrzega wszelkich zasad ostrożności i mimo pięknej pogody nie wychodzi na zewnątrz. Czas spędzony w domu codziennie wykorzystuje na grę na gitarze. Ponadto podczas kwarantanny bardzo dużo gotuje, śledzi wiadomości, dba o siebie, ćwiczy i robi wszystko, aby nie zwariować.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch