Gwiazdy

Bartosz Bielenia otrzymał prestiżowe wyróżnienie! Ogromny sukces polskiego aktora

Gwiazdy

O „Bożym Ciele” nie przestaje być głośno. W grudniu okazało się, że film Jana Komasy trafił na krótką listę oscarowych propozycji (z 91 kandydatów Amerykańska Akademia Filmowa wybrała 10), a dziś świat obiegła informacja o prestiżowym tytule, który otrzymał Bartosz Bielenia – odtwórca głównej roli w tej produkcji.

Bartosz Bielenia otrzymał tytuł European Shooting Star

European Shooting Star, bo to o tym wyróżnieniu mowa, to tytuł, który przyznaje się najzdolniejszym europejskim aktorom. Chodzi przede wszystkim o promocję młodych talentów. Kandydaturę Bartosza Bielenia zgłosił Polski Instytut Sztuki Filmowej. Członkowie komisji European Film Promotion wybrali 10 laureatów spośród 28 zgłoszeń. Poza naszym rodakiem na liście wyróżnionych znaleźli się jeszcze między innymi aktorzy z Bułgarii, Estonii, Gruzji, Danii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Francji oraz Portugalii. Oficjalne uhonorowanie wszystkich zwycięzców odbędzie się w Berlinie w dniach od 21 do 24 lutego 2020 roku podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Dodajmy jeszcze, że wcześniej European Film Promotion przyznał ten prestiżowy tytuł także Dawidowi Ogrodnikowi, Jakubowi Gierszałowi, Zofii Wichłacz, Agnieszce Grochowskiej i Agacie Buzek.

Bartosz Bielenia – nagrody filmowe

European Shooting Star to nie jedyny dowód uznania, który ma na swoim koncie 28-letni aktor. Bartosz otrzymał także Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Ponadto nagrodzono go także na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie i 55. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago.

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości