Gwiazdy

Bartek Królik o solowej karierze po czterdziestce. "Artysta im starszy, tym lepszy"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Bartek Królik to artysta, który stoi za sukcesami wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Po latach postanowił wydać własny, solowy krążek. Nam opowiedział o autorskim materiale i karierze, którą rozpoczyna w wieku 40 lat. Jakie plany zawodowe ma na kolejny rok oraz jak obecnie wygląda sytuacja branży muzycznej?

Bartek Królik – kariera solowa

Bartek Królik od lat prężnie działa w branży muzycznej. Mężczyzna stoi za sukcesami między innymi zespołu Sistars, Łąki Łan, Agnieszki Chylińskiej czy O.S.T.R. Po latach muzyk, kompozytor i producent muzyczny postanowił rozpocząć pracę nad własnym materiałem. Bartek wydał swój pierwszy solowy album, który łączy w sobie takie gatunki jak pop, neosoul, r&b, funk, z elementami jazzu. Krążek nosi tytuł "Pan od muzyki".

Postanowiłem wydać płytę, jest to naturalna kolej rzeczy dla każdego artysty, który cały czas coś tworzy. Muszę powiedzieć, że ten wiek zupełnie nie ma dla mnie znaczenia. Uważam, że artysta im starszy, tym lepszy, jak wino, jest bardziej wyrafinowany, wie, czego chce muzycznie

– powiedział.

Okoliczności wydania płyty, czyli branża muzyczna o obliczu pandemii

Praca nad autorskim krążkiem była dla niego cennym doświadczeniem.

Dzisiaj muszę nauczyć się zupełnie nowego zawodu, ale całe życie marzyłem o tym

– stwierdził.

Niestety w obliczu pandemii branża artystyczna odniosła olbrzymie straty. Odwołane festiwale, trasy koncertowe i zawieszone działania promocyjne nowych płyt to tylko jedne z niewielu problemów, jakie dotknęły muzyków. Jak przyznał Bartek, inaczej wyglądały także okoliczności wydania jego solowej płyty.

Właściwie nasza branża została totalnie zamrożona. Od lutego do przyszłego roku nie będziemy pracować wcale. My utrzymujemy się z grania koncertów. Natomiast te czasy nie napawają nas optymizmem. Moja trasa koncertowa została przełożona na przyszły rok, prawdopodobnie wrzesień, październik

– powiedział.

Specjalnie dla naszych widzów Bartek wykonał cover Terence Trent D'Arby - "Sign your name". Posłuchajcie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Kulinarne wyzwanie Macieja Kota. Czy Michel zabrał mu "fartucha"?

W tej rodzinie makijaż to tradycja. "Inspirujemy się nawzajem"

Nie decydujesz się na badania krwi z powodu obawy przed Covid-19? Możesz je zrobić w domu lub biurze

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości