Gwiazdy

Australijscy aktorzy, którzy podbijają Hollywood. Wśród nich Margot Robbie, Eric Bana i Hugh Jackman

Gwiazdy

Aktualizacja:

Wbrew powszechnej opinii, wiele topowych gwiazd Hollywood wcale nie jest narodowości amerykańskiej. Wiele z nich pochodzi z różnych stron świata, m.in. z Australii. O najbardziej znanych Australijczykach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Wendzikowska.

Hugh Jackman

Odtwórca roli Wolverine'a w serii "X-Men", a także głównych ról m.in. w filmach "Kate i Leopold" (2001), "Van Helsing" (2004), "Prestiż" (2006), "Źródło" (2006), "Australia" (2008), "Les Misérables. Nędznicy" (2012) i "Labirynt" (2013).

- To jest myślę najlepsza wizytówka Australii, taka pełna wizualna i mentalna, dlatego że jest to jeden z najmilszych ludzi, których w życiu poznałam. To jest aktor, którego wszyscy lubią i uwielbiają z nim pracować, bo jest profesjonalistą. Jest bardzo mądry, głęboki, sympatyczny - mówiła Anna Wendzikowska w Dzień Dobry TVN.

Russell Crowe

Został nagrodzony Oscarem za główną rolę w filmie "Gladiator". Poza tym mogliśmy oglądać go m.in. w produkcjach "Piękny umysł", "American Gangster", "Robin Hood", "Les Misérables. Nędznicy" czy "Nice Guys. Równi goście".

- Mówi się, że dobre granie psychologicznych postaci pochodzi z tego, że sam jest psychologicznie skomplikowany - zdradziła dziennikarka.

Chris Hemsworth

Występował w roli komiksowego bohatera Marvela, Thora w filmach franczyzy Marvel Cinematic Universe oraz roli Kima Hyde'a w australijskiej operze mydlanej "Zatoka serc".

- To jest taki Australijczyk, którego sobie wyobrażamy. I nawet surfuje. Wysoki, przystojny, dobrze zbudowany - podsumowała Anna Wendzikowska.

Nicole Kidman

To laureatka Oscara za rolę Virginii Woolf w filmie "Godziny". Poza tym zasłynęła rolami w "Moulin Rouge!", "Wzgórze nadziei", "Australia", "Żona na niby" czy "Zanim zasnę".

- Jest w zasadzie gwarantem tego, ze film, który oglądamy to jest dobry film - stwierdziła dziennikarka.

Cate Blanchett

Laureatka dwóch Oscarów - za drugoplanową rolę w filmie "Aviator" (2004) oraz pierwszoplanową w "Blue Jasmine" (2013). Wystąpiła też m.in. jako Galadriela we "Władcy Pierścieni" i "Hobbicie" oraz Hela w "Thor: Ragnarok".

- Jest taką wszechstronną aktorką. Mimo że piękna, posągowa blondynka, to jednak gdzie by nie zagrała, tam się odnajduje - powiedziała Anna Wendzikowska.

Margot Robbie

Dwukrotnie nominowana do Oscara za role w filmach "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" (2017) oraz

"Gorący temat" (2019). Zagrała też m.in. w filmach: "Wilk z Wall Street" (2013), "Legion samobójców" (2016), "Pewnego razu... w Hollywood" (2019) oraz "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" (2020).

- Ma nieprawdopodobną siłę - taką wewnętrzną, kobiecą - zauważyła dziennikarka.

Eric Bana

W swojej karierze przeszedł drogę od komika do aktora dramatycznego na swoich warunkach. Zagrał m.in. w "Troi" (2004), "Zaklętych w czasie" (2009), "Układzie" (2013) i "Czasie próby" (2016). Co powiedział w wywiadzie z Anną Wendzikowską? Zobaczcie rozmowę z tym australijskim artystą:

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości