Gwiazdy

AURA. na scenie Dzień Dobry Wakacje z piosenką "Tylko tańcz"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Aura w utworze "Tylko tańcz"
Aura w utworze "Tylko tańcz" Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

AURA. wystąpiła na scenie Dzień Dobry Wakacje z utworem "Tylko tańcz". To niezwykle energetyczna piosenka. Artystka łączy muzykę alternatywną z wokalnymi wpływami polskiej piosenki popularnej.

AURA. na scenie Dzień Dobry Wakacje

AURA. to pseudonim artystyczny Pauli Powroźnik, która nie tylko jest wokalistką, ale także pisze teksty piosenek. W jej twórczości przewija się muzyka alternatywna i wokalny wpływ dawnej polskiej piosenki.

Ma na swoim koncie sporo sukcesów. W 2020 r. zakwalifikowała się do finału rzeszowskiego festiwalu "Carpathia Festival". Szerszej publiczności znane są szczególnie jej dwa utwory: "Przy mnie bądź" oraz "Wolniej". Zaś Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wyróżniło ją za utwór "Rozerwani".

- Kiedy wchodzisz na scenę, pozostaje tylko czysta muzyka. Takie uczucia uzależniają. I mimo że za każdym razem mam ogromną tremę, to muzyka napędza mnie. Lubię ten moment, kiedy zaczynam śpiewać i wiem, że ci wszyscy ludzie przyszli tu dlatego, że są ciekawi mnie i mojej muzyki - powiedziała w rozmowie z portalem supertydzien.pl Paula Powroźnik.

AURA. - kim jest wokalistka?

AURA. mieszka w Warszawie i cały czas rozwija się muzycznie. Nie ukrywa jednak, że od dziecka chciała pracować w teatrze i od 6. roku życia szkoliła się w tym kierunku.

- Bardzo chciałam zostać aktorką. Jednak miłość do muzyki zawsze we mnie była, więc ukierunkowałam się na musical. Swoją drogą, zawsze uwielbiałam śpiewać i żeby dać upust swoim emocjom, kreatywności i nastoletnim miłościom pisałam piosenki do szuflady i tworzyłam melodie w swoim pokoju - powiedziała w rozmowie z supertydzien.pl.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości