Anne-Marie – utalentowana wokalistka, która otwarcie mówi o swoich problemach. „Mierzyłam się z lękami jako nastolatka”

Gwiazdy


Anne-Marie jest brytyjską wokalistką, która na swoim koncie ma współpracę z Edem Sheeranem czy Seanem Paulem. O swojej znajomości z twórcą hitu „Shape of You”, pasji do karate i lękach opowiedziała w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

Kim jest Anne-Marie?

Talent wokalny Anna-Marie podbił rzesze fanów na całym świecie. Jej teledyski zyskały miliony wyświetleń, a ona sama może pochwalić się współpracą z Seanem Paulem i Edem Sheeranem. Na swoim koncie ma też liczne nominacje do ważnych muzycznych nagród. Udało się jej zdobyć kilka statuetek, w tym chociaż Global Awards. Na początku kwietnia obchodziła 29. urodziny.

Domowe odizolowanie

Tak jak wszyscy, Anne-Marie zostaje w domowym odosobnieniu. Podczas rozmowy z Gabi Drzewiecką przyznała, że obecna sytuacja jest inna, jednak potrafi znaleźć w niej pozytywy.

Jestem w bliskich kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Tak blisko nie byłam z nimi od lat. (…) Gramy w bingo i organizujemy wieczory z quizami

- zdradziła wokalistka.

Wszystko to oczywiście przy zachowaniu norm bezpieczeństwa. Poza tym wokalistka dużo gotuje, co wcześniej - ze względu na jej koncertowy tryb życia - było rzadkością. Na czas izolacji przypadły również jej 29. urodziny, które okazały się jednym z najlepszych. Tego dnia, gdy wyszła na swój balkon, zobaczyła znajomych, którzy stali na patio w odpowiednich odległościach i puścili muzykę.

To było urocze, choć oczywiście dziwne

- wyznała Anne-Marie.

Kolejna płyta

W lutym premierę miał teledysk do singla „Birthday” Anne-Marie. Niedługo też ma się ukazać jej drugi krążek studyjny. Na ten moment wokalistka nie jest jednak w stanie wskazać dokładnego terminu.

Ta sytuacja zmusza nas do tego, by zrewidować wszystkie plany, ale jestem podekscytowana nowym albumem. Jest na nim dużo duetów, o których jeszcze nikomu nie mówiłam

- powiedziała artystka.

Piosenkarka na swoim koncie ma już jedną płytę studyjną „Speak Your Mind” z 2018 roku oraz EP „Karate” z 2015.

Współpraca z Edem Sheeranem

Anne-Marie w swoim dorobku ma m.in. współpracę z Edem Sheeranem. Razem z nim nagrała akustyczną wersję swojej piosenki „2002” (której współkompozytorem jest brytyjski wokalista). Piosenkarka była też supportem na trasie koncertowej muzyka.

Przyjaźnimy się z Edem jakieś 10-11 lat. (…) Najfajniejsza była wspólna praca w studiu nagrań. Stresowałam się tym, bo gdy tak bardzo się z kimś przyjaźnisz, nie wiesz, czy to pogłębi znajomość czy ją zniszczy. Na szczęście przetrwaliśmy i wciąż jesteśmy przyjaciółmi

- powiedziała z uśmiechem artystka.

Osobiste teksty

W tekstach piosenek Anne-Marie często opowiada o swoich doświadczeniach. Słychać to chociażby w „Perfect to me”, w którym śpiewa o byciu nieperfekcyjną i pozostawaniu w zgodzie ze sobą. Artystka nie boi się też mówić o własnych lękach i problemach. Ma nadzieję, że dzięki temu pomoże innym, którzy czują podobnie jak ona.

Dotarło to do mnie jakieś 2 lata temu. Mierzyłam się z lękami jako nastolatka, gdy miałam 13-14 lat. Nie wiedziałam wtedy, co mi dolega, aż do momentu, gdy inni w internecie zaczęli o tym mówić. To mi pomogło zrozumieć, przez co sama przechodzę. Ci ludzie zainspirowali mnie, bym też o tym mówiła, bo może w ten sposób ja pomogę komuś

- zdradziła Gabi Drzewieckiej.

Artystka wspomina też moment, gdy podczas polskiego koncertu na trasie Eda Sheerana wykonała swój utwór „Perfect to me”, a tłum podniósł białe i czerwone balony.

To było wyjątkowe. Jeden z takich momentów, w których myślisz sobie, że idziesz dobrą drogą

- powiedziała.

Karate

Nie wszyscy wiedzą, że pasją Anne-Marie jest karate. Artysta ma czarny pas i tytuły mistrzowskie na koncie. Jej pierwszą pracą było nauczanie tego sportu.

Zawsze chciałam ćwiczyć karate lub gimnastykę. Wierzę w to, że nic nie dzieje się przypadkiem. Kiedyś ktoś przyniósł mi ulotkę z napisem: dołącz do naszego klubu karate. To było to. Zapisałam się i zakochałam od razu. Nigdy nie przestałam

- powiedziała.

Artystka jest przekonana, że karate wpłynęło na to, jaką jest obecnie osobą. Jako dziecko trudno było się jej skupić na czymkolwiek, a zajęcia z tej sztuki walki pomogły jej przejść przez różne cięższe momenty.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz