Anna Wendzikowska szczerze o depresji. "Nawet dziecko nie dawało poczucia, że jest sens we wstawaniu rano z łóżka"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Dzien Dobry TVNKamil Piklikiewicz/East News

Anna Wendzikowska podzieliła się w mediach społecznościowych prywatną historią. Dziennikarka udostępniła zdjęcie sprzed trzech lat, na którym pozuje z młodszą córą i przyznała, że czas ten okupiony był wielkim smutkiem i brakiem chęci do normalnego funkcjonowania. Anna zdradziła, że walczyła z depresją.

Anna Wendzikowska – chorowała na depresje

Anna Wendzikowska to dziennikarka i aktorka, która dość aktywnie działa w sieci. W mediach społecznosiwych zobaczyć możemy nie tylko zdjęcia uwieczniające radosne i rodzinne chwile, lecz także taneczne poczynania gwiazdy oraz urocze kadry z podróży. Zapracowana dziennikarka wydaje się naprawdę szczęśliwa. Jak się okazuje, nie zawsze tak było. Pozory mogą mylić, a zdjęcia w sieci są tylko częścią tego, co pokazujemy światu. Anna w Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją przyznała, że jeszcze kilka lat temu walczyła z chorobą. Z małą Antoniną u boku, nie miała motywacji, ani chęci do dalszych działań. Na Instagramie postanowiła podzielić się wspomnieniami z trudnego dla niej czasu.

Listopad 2018, na zdjęciu młoda mama, bez filtra... Ten wpis też będzie bez filtra. Zmęczona, niewyspana i nieszczęśliwa. Nie miała depresji poporodowej, ale miała depresję... Mniejsza o powody, one są bez znaczenia dla sensu historii. To był trudny czas, nawet dziecko nie dawało poczucia, że jest jakikolwiek sens we wstawaniu rano z łóżka. Mroczne miesiące, w których wydawało się, że już nic nie odczaruje tej wszechogarniającej pustki i bezsensu. Pomogli przyjaciele, specjalista i zdobycze współczesnej farmakologii. Wyszła z tego silniejsza i bardziej świadoma. Po drugiej stronie było światło i bardzo, bardzo dużo sensu

- napisała Anna Wendzikowska.

Depresja – choroba, która maluje świat na czarno

Dziennikarka na sam koniec podsumowała chorobę i przyznała, że ta potrafi skutecznie zmienić nasz świat i przedstawiać go w czarnych kolorach. Bogata o własne doświadczenia Anna zaapelowała do obserwatorów, aby nie bali się prosić o pomoc.

- Pamiętajcie, że depresja to choroba. Straszna choroba, która wszystko maluje na czarno. Ale to, jak wtedy widzicie świat, to nie jest prawda. Depresja zabrała mi w zeszłym roku bardzo ważną dla mnie osobę. Nie wahajcie się prosić o pomoc. To żadna ujma! Prawdziwa siła nie boi się pokazać słabości. Przytulam Was wszystkich, jeśli przychodzicie gorsze chwile - dodała.

Do apelu przyłączyły się także inne gwiazdy, które również zmagały się z depresją. W sieci przemyśleniami na temat dbania o własne emocje i zdrowie psychiczne podzieliły się m.in. Zofia Zborowska, Agata Młynarska, Edyta Pazura.

Zobacz wideo: Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Podczas pandemii liczba osób z depresją zwiększyła się

Zobacz także:

Anna Wendzikowska wypoczywa z córkami na Dominikanie. "Jak to wygląda na zdjęciach versus jak jest naprawdę"

Anna Wendzikowska zachwyca figurą w bikini. "Na plaży najlepiej, bo można chodzić bez maski"

Anna Wendzikowska poleca filmy z seniorami w rolach głównych. Jak Hollywood rozprawia się z kultem młodości?

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN