Gwiazdy

Anna Seniuk na najnowszym zdjęciu. Jak się zmieniła Magda z kultowego "Czterdziestolatka"?

Gwiazdy

Anna Seniuk
Anna Seniuk

Anna Seniuk to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Choć może się pochwalić wieloma doskonałymi kreacjami, to największą popularność zdobyła grając w kultowym serialu "Czterdziestolatek". Co robi aktorka i jak się zmieniła?

Anna Seniuk - jak dzisiaj wygląda?

Anna Seniuk to jedna z najlepszych i najpopularniejszych polskich aktorek. Choć artystka kilka miesięcy temu obchodziła 78. urodziny, to cały czas jest aktywna. Regularnie gra w filmach czy teatrze. Od czasu do czasu można ją także zobaczyć na małym ekranie. W minionym roku artystka zagrała w serialu "Mały zgon" w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Mimo że aktorka zapisała się w zbiorowej świadomości, jako "ciepła mamuśka", to prywatnie daleko jej do takiej postawy. O niezwykłej charyzmie i sile charakteru Anny Seniuk napisała na swoim Instagramie inna aktorka - Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Przy tej okazji gwiazda opublikowała zdjęcie zrobione podczas promocji książki o Annie Seniuk - "Nietypowa baba jestem".

- Spotkanie ze wspaniałą aktorką Anną Seniuk. Cztery lata temu rozmawiałyśmy o książce napisanej przez Jej córkę Magdalenę Małecką Wippich pt."Nietypowa baba jestem", gdzie odżegnuje się od wizerunku cieplej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce?Uważa, że w życiu najważniejsze to być sobą, nikt nie jest idealny a brudy należy prać w domu?Świetna relacja matki i córki, szukanie harmonii między tym, co można powiedzieć, a czego mówić się nie powinno. Jak dbać o zachowanie granic swojej intymności? - napisała na swoim Instagramie Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Jak zmieniła się aktorka? Zobaczcie, sami!

Anna Seniuk - kariera

Anna Seniuk przyszła na świat 17 listopada 1942 roku w Stanisławowie. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Na scenie zadebiutowała rolą Irmy w "Wariatce z Chaillot J. Giraudoux" w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Występowała także na deskach Teatru Ateneum, Teatru Powszechnego oraz Teatru Polskiego. Od 2003 roku związana jest Teatrem Narodowym.

Na dużym ekranie aktorkę można było zobaczyć w "Potopie" Jerzego Hoffmana, "Pannach z Wilka" Andrzeja Wajdy czy "Konopielce" Witolda Leszczyńskiego.

Największą popularność zdobyła dzięki roli w kultowym serialu "Czterdziestolatek" w reżyserii Jerzego Gruzy. Seniuk zagrała Magdę Karwowską, żonę tytułowego czterdziestolatka.

Zobacz: Anna Seniuk z córką: Dojrzałyśmy do wspólnych występów:

Zobacz także:

Aleksandra Szwed pokazała romantyczne zdjęcie z ukochanym. "Moje Wszystko"

Magdalena Różczka o problemach współczesnych kobiet. "Widzę takie zjawisko u dziewczyn po czterdziestce"

Mocny wpis Krystiana Wieczorka. "Nauczyciel w mojej podstawówce ciągnął dzieci za włosy, że zostawały mu w rękach"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości